Заробітчани присилають з-за кордону в нашу область грошей на суму, яка в рази перевищує дохід самої області.

Скільки зараз заробітчан перебуває на роботі в інших країнах – точно не скаже ніхто.

– Мама поїхала на заробітки до Італії дев’ять років тому, – каже тернополянка Олена Кміть. – Нашій сім’ї було важко: тато потрапив під скорочення. Я саме вступила в університет. Через два роки брат закінчував школу і йому теж потрібно було йти вчитися. Мама зважилась і поїхала за кордон. Спершу висилала по 100, 300, потім по 500 євро щомісяця. Також передавала дещо з їжі, одягу.

Але коли почалася криза, передач від матері стало менше, продовжує дівчина. Бо водії-посередники підняли плату за доставку товару. Також в останні роки й грошей мати пересилає менше, ніж три роки тому.

– Але повертатись назавжди додому ще не планує. Бо тут знайти високооплачувану роботу вона не зможе, а працювати за копійки не хоче, – підсумовує дівчина. – Хоча там заробітки теж зараз впали, але з нашими зарплатами не порівняти.

Загалом вихідці із Тернопільщини працюють в Росії, Чехії, Польщі, Італії, Іспанії, Португалії та інших країнах. Незважаючи на складну ситуацію в країнах Західної Європи, суттєво не меншають суми, перераховані ними, свідчать дані управління Нацбанку України в Тернопільській області.

Лише за дев’ять місяців цього року люди, які проживають за кордоном, прислали в нашу область грошей у доларовому еквіваленті на суму 122 млн доларів.

– Щоправда, ця сума на 3,4% менша від суми надходжень за аналогічний період минулого року, – повідомив начальник управління Нацбанку України в Тернопільській області Роман Романик.

Цікаво, що за дев’ять місяців цього року до загального фонду обласного бюджету, згідно з даними фінансового управління обладміністрації, надійшло власних доходів на суму 126,31 млн грн. Якщо перевести цю суму в долари за нинішнім курсом, то буде всього лиш 15,9 млн дол. доходів. Відтак, заробітчани за цих же дев’ять місяців надіслали на Тернопільщину суму, яка в 7,8 разів перевищує доходи області, пише 20 хвилин