За Збручем завівся галицький “Лозінський”

16/04/2011 0
Розмір тексту:

галицький ЛозінськийУ Львівській області місцевий підприємець-нелюд бив та стріляв своїх працівників. Скандал набуває обертів.

.

Бригада з двадцяти будівельників із Жовківського району Львівської області розшукує 30-річного Миколу Пелика, який їздить на “Mercedes GL570” з номерними знаками АА 1302 ВР. Цей чоловік заборгував будівничим 379 тис. грн та знущався над ними.

Протягом липня-грудня минулого року вони працювали у нього – зводили на його замовлення два двоповерхових будинки у селі Гійче Жовківського району.

Це село прикордонне, за 6 кілометрів – українсько-польський кордон та митний перехід “Рава-Руська-Гребене”. Будинки зведені окремо від села, під сосновим лісом. Територію охороняють кілька десятків охоронців.

“Хати збудовані для одної відомої в Україні людини, називати не хочу, хоч ми всі це знаємо, – розповів бригадир будівельної бригади Володимир Кравець. – Керували будівництвом два місцевих брати – Василь та Микола Пелики. Але Микола приїжджав з Києва, він є водієм одного політика. Василь з сім’єю живе в Гійче. Каже нам: звертайтеся по гроші до Миколи, він вас наймав”.

Востаннє наймані працівники бачили Миколу Пелика у грудні минулого року, тоді він обіцяв розрахуватися. З того часу не відповідає на телефонні дзвінки. Будівельники не мають укладеної з ним угоди, їх бригада не є юридично зареєстрованою компанією.

“Хамло таке ростом метр дев’яносто і важить десь 120 кілограм, – сказав бригадир про Миколу. – Він нам казав, що та людина, для якої будується, скоро буде президентом. Що ми занадто маленькі, щоб з ним боротися. Колись Микола був у власній охороні Віктора Ющенка. Ми написали заяву у районну прокуратуру, справа заглохла.”

Спочатку Пелики платили людям. Не віддали за останні місяці роботи. Також заборгували кільком сільським барам району за харчування бригади.

Будівельники кажуть, Микола Пелик нагадує Лозінського.

“Ця людина просто знущалася над нами, – додав 20-річний Сергій Оршак, який працював на будівництві раніше, заливав фундамент. – Микола бив нас. Часто приїжджав на будівництво п’яним, чи навіть накуреним. Мав при собі пістолет. Пару разів заганяв нас у ліс біля будови і казав: тікайте, бо я буду стріляти. І стріляв. Коли я почав вимагати грошей зароблених, побив мене, у мене був струс мозку. Погрожував, що не дасть грошей, а як з’явлюся на будівництві, то повідрубує руки і ноги. Я написав заяву у свій Яворівський райвідділ міліції, була проведена експертиза. Справа відкрита.”

Слідує відмітити, що номера з аббривіатурою ВР часто використовують народні депутати України.

Як вдалося з’ясувати, ім’я Миколи Пелика присутнє в реєстрі адвокатів України. Його дані є на сайті Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів.

Стефанія ГАВРИШ, Gazeta.ua

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...