Розслідування вбивств на Майдані у Києві два роки тому не зрушило з «мертвої» точки. Про це повідомляють батьки Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини Ігор Костенко та Юрій Войтович. Вони переконані, що кримінальну справу спеціально затягують, а ще зазначають, що шоковані тією владою, яку ми маємо нині.

– За два роки розслідування справи по Майдану – результат нульовий, – розповідає Ігор Костенко, батько Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка. – Сиплять обіцянками, затягують час, створюється враження, що для позитивного результату немає політичної волі вищого керівництва. Влада, напевне, чекає, що батькам і рідним, активістам, громадськості це все набридне, що будуть більш резонансні справи, що відволічеться увага від справи по Майдану. І так вони тягнуть час, мотають нерви нам усім. З Юрієм Войтовичем ми відвідуємо усі слухання, які проходять у Святошинському суді у Києві, змінили вже три суди по цьому проваджені. Ми проходимо по справі 39 потерпілих на Інститутській групою «беркутівців», так званих автоматників, які стріляли з автоматів Калашникова. Ці справи об’єднали в одну і 39 сімей проходять по ній. Суди проходять важко, рідні двох «беркутівців»,які перебувають під вартою, Аброського і Зінченка, поводять себе зухвало, сміються з нас, кидають репліки. Ніхто не кається, почувають себе безкарно, напевне їм пообіцяли, що суд буде завершений на їхню користь.

За час розслідування вже змінилося три генеральні прокурори, але справа з місця не зрушила. Та батьки зазначають, що здаватися не збираються.

– За цей час змінилося три генеральні прокурори, – продовжує Ігор Костенко. – Шокін на контакт з батьками не йде, ховається від нас. Було дві прес-конференції в Генпрокуратурі, то були присутні другорядні особи, а Шокін з рідними не зустрічається. Ярема, який був перед ним, зустрічався з нами, поводився, як ягня, казав: «Ми все робимо, щоб розслідувати справу», а насправді цинік-циніком. Не кращий був і Махніцький.  Ми проводимо мітинги, пікетуємо Адміністрацію Президента. Петро Олексійович теж втікає від нас. Півдня ми кричали під Адміністрацією, люди у вікна заглядали, що робиться, а він потім сказав, що не бачив нас. Хіба йому не доповіли, що зібралося стільки людей? Не бачу я що наша влада хоче розслідувати цю справу. Але ми не зупинимося, хай не думають, що підкуплять нас тими 120-тисячами, які дають в раз в рік. Їх навіть на нормальний пам’ятник не вистачає.

Батько іншого Героя Назарія Войтовича зазначив, що байдуже до них ставляться не тільки на вищому державному рівні, а й місцева влада.

– Ні представники обласної, ні місцевої влади не поцікавилася, як батьки ставлять той пам’ятник, чи мають на це гроші, – додає Юрій Войтович. – Зовсім всі були байдужі. Тільки коли поставили пам’ятник, то перед виборами приїжджали на машинах і фотографувалися біля могили. І ніхто не поцікавився у мене, як здоров’я, як дружина, як життя, головне зробити фотографію, що був на могилі у Назара. Отака у нас влада. А те, що вони говорять, то я просто в шоці. Вони нічогісінько не зробили, а прийшли на крові до влади. Те що вони на Майдані клялися, що недоторканість знімуть, що люстрація буде… Ту люстрацію треба було зразу зробити – по стовпах їх розвішати, от тоді була б люстрація. Щодо Майдану, то Наливайченко зібрав всі документи по «Беркуту», а тепер Аваков говорить, що документи зникли. Як можуть пропасти всі документи з прокуратури? Куди ті документи ділися? Ніхто ні за що не відповідає. Всі справи вони знищують просто. Слідчі змінюються щомісяця. Ті, хто під час Майдану втекли і перечекали, то зараз знову приходять до влади. І нікого ніхто ні за що не карає. Коли мільярди крадуть, то дасть хабар у прокуратурі і виходить свята людина. Я просто шокований такою владою. Всім байдуже до всього.

Ольга Трач

Фото автора