27 жовтня українці переведуть стрілки годинників на годину назад, тобто перейдуть на «зимовий» час.
Але більшість українців вважає, що було б добре відмовитися від переведення годинників двічі на рік. «В сільській місцевості переводити годинники не дуже добре. Бо швидко настає вечір, люди приїжджають з роботи і вже не встигають нічого зробити по господарству» – каже пенсіонерка Світлана Іванівна.
Лікарі також вважають, що переводити годинники – не дуже добре для здоров’я. Людина повинна адаптуватися до нового ритму життя. Зазвичай на це йде від двох до шести тижнів. Можуть загостритися недуги.
«В цей період можуть загострюватися захворювання серцево-судинної системи. Як показує статистика, у дні після переведення годинників частішають виклики карети швидкої. Поберегтися треба навіть здоровим людям», – каже лікар-методист КУТОР «Центр здоров’я» Ірина Гричук.
Допомогти організму швидко перелаштуватися на новий час можна. Почати готувати організм до змін краще ще до того, як стрілки годинника переведуть. У нагоді стануть прогулянки на свіжому повітрі, щонайменше дві години на добу, і правильне харчування.
До речі, вперше «літній» і «зимовий» порядок обчислення часу було введено в Англії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. Перехід на «зимовий» час і назад регулярно здійснювався в СРСР з 1981 року. На сьогодні на «літній» і «зимовий» час переходять більш як у 110 країнах світу. У лютому минулого року Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проект закону “Про порядок обчислення часу на території України”, яким передбачено введення часу другого часового поясу, київський час, без щорічного переведення годинникової стрілки. Зараз про закон мова не йде.