Юнака, котрий втопився у тернопільському ставі, шукали семеро водолазів

20/07/2011 0
Розмір тексту:

.

Район пляжу “Циганка” – це пастка, наголошують місцеві водолази. На дні там багато ям, небезпечних для відпочивальників. Але люди на це досі не зважають.

.

Тернополянин Андрій утопився у Тернопільському ставі поблизу “Циганки” 15 липня близько 17.00.

19-річний юнак відпочивав там разом із друзями. Аби врятуватися від спеки, хлопці вирішили скупатися. Відпливши трохи від берега, двоє юнаків почали тонути. Одного з них урятував чоловік, який відпочивав на “Циганці”, розповідає головний водолазний спеціаліст рятувально-водолазної станції у Тернопільській області Василь Шуль.

– Іншого юнака він не помітив. Думав, топиться лише один, – каже він. – То витягнув його на берег. Іншого тим часом вже не було видно на поверхні води.

Тернополяни, які відпочивали на пляжі, викликали водолазів. Утім, люди через шок та хвилювання вказали зовсім не те місце, де юнак пішов під воду. Це затягнуло пошуки.

Пошуки Андрія тривали весь вечір, аж поки не стемніло. Працювали семеро водолазів, частину з них викликали з районів. Знайшли тіло вранці наступного дня у ямі на семиметровій глибині неподалік від берега.

– Район “Циганки” — це пастка, – наголошує головний водолазний спеціаліст. – Там на дні багато ям, які утворилися через роботи земснаряду. Цю машину за Союзу використовували для поглиблення Ставу та очищення його від намулу.

Такі ями є по всій водоймі – від центральної пристані аж до Білої, додає чоловік. Тому на цій ділянці Ставу купатися небезпечно.

– На “Циганці” купатися заборонено, – каже Василь Шуль. – Скільки разів ми застерігали тернополян! Але люди на це не зважають. Навіть 15 липня, коли водолази шукали потопельника, за кілька метрів люди продовжували купатися.

Поблизу “Циганки” встановили знаки про заборону купання, але їх уже поламали, продовжує Василь Шуль. Довелося написати ще й попередження на асфальті. Утім, і це не зупиняє відпочивальників.

– Єдине санкціоноване місце для відпочинку на воді у Тернополі — Дальній пляж, – нагадує Василь Шуль. – Це місце спеціально облаштоване, там розчищене дно Ставу. До того ж, там щодня чергують рятувальник і медик.

Нагадаємо, цього року на Тернопільщині смертельних випадків на воді — удвічі більше, ніж торік. Майже щодня статистика смертей поповнюється. Так, 15 липня 21-річний юнак утопився у селі Осівці Бучацького району. А 17 липня тіло 54-річного чоловіка знайшли у ставі у с. Очеретному Кременецького району. А наступного дня 44-річний чоловік утопився у ставі в Іванівці Теребовляського району.

“20 хвилин”

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...