Наступного року у зовнішньому незалежному оцінюванні будуть деякі зміни. Зокрема планують скасувати попередні нововведення дворівневих тестів, оскільки така практика невиправдана.

ЗНОПід час цьогорічної вступної кампанії вищі навчальні заклади не вимагали підвищеного рівня навіть з профільних предметів. Відтак тратити зусилля на розробку аналогічних тестів у наступному році, Український центр оцінювання якості освіти не бачить потреби.

«Особливістю є те, що одинадцятикласники будуть складати ЗНО як державну підсумкову атестацію з української мови та літератури, і на вибір – історії України або математики. Тести будуть одного рівня. Минулого року була практика проведення тестів двох рівнів, а в цьому році від них відмовляємося. Український центр оцінювання якості освіти піддався певним подіям. І вже немає часу формувати тести двох рівнів. І вищі навчальні заклади дуже рідко вимагали другий рівень, більшість задовольнялася першим. І це означає, що ми для трьох чи п’яти вишів України будемо затрачати величезні кошти, щоб сформувати тести двох рівнів. З математики будуть закриті тести і відкриті. Це дасть змогу якісніше оцінити знання з математики», – розповів в. о. директора Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

Наступного року у зовнішньому незалежному оцінюванні більше уваги надаватимуть завданням, які вимагають розкриття творчих задатків абітурієнтів.