Після стрілянини в Мукачеві минає вже друга доба, але офіційний Київ здається просто не наважується на рішучу відповідь.

Тим часом “Правий сектор” заявляє про відведення своїх підрозділів з зони АТО, повстанський рух проти “режиму Порошенка”, висуває владі ультиматуми та відверто закликає до громадянської війни. Насправді відповідь “Правому сектору” може бути лише одна, і ця відповідь має бути максимально жорсткою – всі озброєні “правосеки” мають скласти зброю і здатися. В іншому випадку – фізично знищені.

Проте президент Петро Порошенко просто не наважується на радикальне вирішення проблеми. Так, в суботу він взагалі мовчав, а вчора спочатку з’явилася інформація про його переговори з Дмитром Ярошем, а згодом стало відомо, що глава держави збирає в понеділок через події у Закарпатті “військовий кабінет”. На швидкі та рішучі дії все це аж ніяк не схоже.

Ми не знаємо, чи радить щось у цій ситуації Порошенку його радник та одеський губернатор Михайло Саакашвілі, але в Грузії дещо схожа, але значно більш масштабна, ситуація була в листопаді 2007 року. Тоді не без допомоги Росії в Тбілісі розпочалися масові акції протесту під гаслами позбавлення Саакашвілі влади, які були досить жорстко, але в межах закону розігнані силами спецназу. В країні було введено надзвичайний стан, а згодом призначені позачергові президентські вибори, які Саакашвілі виграв.

Інший аналогічний випадок трапився вже в Україні в січні 1918 року. Під час війни з більшовицькою Росією в Києві на заводі “Арсенал” спалахнув інспірований комуністами заколот, метою якого було повалити Центральну Раду, проголосити радянську владу та з квітами зустрічати більшовицьких окупантів. Збройний заколот тривав сім днів і весь цей час Центральна Рада не могла нічого вдіяти з нечисельними загонами більшовиків. Єдине що зробила Центральна Рада – це звернутися зі зверненням до населення міста з обіцянкою вирішити соціальні проблеми пролетаріату. Лише після повернення до Києва Слобідського гайдамацького коша Симона Петлюри останній досить швидко придушив заколот, взявши штурмом завод “Арсенал”, але це все одно не врятувало Київ від більшовицької окупації.

ЩО ж стосується дня сьогоднішнього, то ситуація з “пивним путчем” правосеків значно менш небезпечна, ніж це було в Грузії 2007-го чи Києві 1918-го, але відсутність жорсткої відповіді та загравання з озброєними бандитами, які прикриваючись патріотичними гаслами перетворюють Україну на Сомалі, може мати дуже трагічні наслідки.

Джерело: depo.ua