Певні проблеми в Тернопільській області не вирішуються роками. Про них весь час говорять чиновники, але до реального вирішення справа не доходить. А не вирішуються вони через те, що місцевим політикам та чи інша ситуація просто вигідна. Наприклад, однією із таких проблем є малокомплектні школи.
– Влада області постійно дорікає освітянам малокомплектними школами, – каже Людмила Мокей – заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки. – Але хіба вчителі вині в тому, що таких шкіл стає все більше? Мабуть, причину проблеми необхідно шукати не в освітянах. Політики, перебуваючи в опозиції, завжди розкручують тему малокомплектних шкіл. Вона їм дуже подобається. Опозиціонери роблять все для того, щоб їх зберегти, а прийшовши до влади зразу починають говорити навпаки. Вони просто використовують ситуацію на свою користь.
Та політики не тільки спекулюють тими чи іншими проблемами. Прийшовши до влади, вони самі «перетворюються» на попередників, яких раніше самі критикували.
– На одній із перших обласних колегій заступник голови держадміністрації Леонід Бицюра доповідав про плачевний стан в області, що ми на останніх місцях за всіма показниками, – каже член обласної колегії, голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. – А за 8 місяців перебування на посаді нового керівника ми вже вийшли на перші місця по окремих показниках. Це хвороба кожного керівника. Коли він приходить на посаду, то каже що ми на 20-25 місці, а коли йде – ми вже на третьому –п’ятому. Через два дні приходить наступний і виявляється, що ми знову на 25 місці. Або взяти оці показові відкриття доріг чи відділень у медзакладах. Об’їзну дорогу навколо Микулинець приїхало відкривати п’ятеро, перерізають стрічку. А що без того дорога не буде працювати чи якесь відділення в онкодиспансері не відкриється? Це ж та сама радянщина.
Чудовою ілюстрацією цих слів є інформаційні повідомлення, які останнім часом з’являються на офіційному сайті облдержадміністрації. До прикладу такі: «Тернопільщина займає третє місце в Україні за темпами будівництва», «Малих підприємств на Тернопільщині стало більше», «На Тернопільщині зросла кількість працевлаштованих» та інші. Зрозуміло, що при бажанні можна знайти і позитивну статистику, але, на жаль, реальний стан речей не такий чудовий.
Ольга Трач