У Київській середній школі №306 відбулась учнівська конференція, присвячена 80-літтю Вячеслава Чорновола.

Учитель історії Богдан Дудяк має стаж 34 роки, з Тернополя приїхав 20 років тому, тоді Київ здавався йому Тамбовом – змоскалізованим дощенту містом, хоча в самому Тернополі натоді з 28 шкіл московська мова викладалась у 14-ти. Натомість Київ стає нині дедалі українськомовним містом. На Троєщині живуть патріотичні люде, й до школи ходять українські діти, каже Богдан Дудяк.

Пан Богдан пам’ятає Вячеслава Чорновола з 90-го, коли у Львові зносили Лєніна, а Богдан здобував у цьому місті другу вищу освіту. Намагався стати поближче до голови Львівської облради Вячеслава Чорновола, коли той виступав на площі з цього приводу.

Війну з Московією виграє тернопільський учитель, перефразував собі в голові крилатий вислів про прусського колєґу, коли спілкувався з Богданом Дудяком. Адже він мріє, щоби його школу, що на столичному масиві Вигурівщина-Троєщина, було названо на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича, і щоби дозвіл на це дали керманичі освіти.

Якраз цими днями у школі проходить виставка прекрасної художниці Марини Соченко «Народжені вільними» до четвертої річниці Революції Гідности. Під пастельним портретами героїв Майдану учні старших клясів подивилися відеострічку про Вячеслава Чорновола й поговорили про відродження Української держави.

Безвіз – це лише пів шляху, от коли український громадянин очолить НАТО чи Евросоюз, тоді Україна стане Українською, сказав я памолоді, коли надали слово, й додав, що молодь Троєщини впевнено рухається цим шляхом.

Дмитро Понамарчук, Президент Фонду вільних журналістів імені Вячеслава Чорновола

Світлини Олександри Ярмоленко, заступниці директора з виховної роботи школи №306