Про забезпечення виборчого права у Тернополі розповів начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Віктор Пулька під час прес-конференції.

Він зазначив, що таким право у нашому місті можуть скористатися 179 тисяч 850 осіб. Саме стільки тернополян внесено у списки виборців. До 19 травня у перелік виборців вносили відповідні зміни. 20 травня формувалися файли уточнених списків. 21 травня вони будуть видрукувані, а 22-го передані на виборчі дільниці.

– Міграційна служба, РАГС, військова частина надавала нам інформацію про осіб, які в цей період зареєструвалися, знялися з реєстрації чи померли, – повідомив Віктор Пулька. – Таких громадян було близько 1000 осіб. Крім того, до нас звернулося 230 осіб по зміні виборчої адреси, 54 – по зміні ідентифікаційних даних, 88 – з проханням включити у списки у зв’язку з тим, що вони були відсутні на момент друку попередніх списків. За тимчасовою зміною місця голосування без зміни виборчої адреси звернулося 1398 осіб. Із них близько 700 осіб – це члени виборчих комісій, а решта – це люди, які проживають на території Тернополя і хочуть приймати участь у голосуванні. Зокрема було майже 50 звернень, від осіб, які зареєстровані в Криму та до 10-ти – від людей з Донецької і Луганської областей. Окрім того, на базі військової частини утворено загін територіальної оборони, і 240 осіб, які набрані з інших регіонів будуть голосувати на вулиці Дубовецькій з військовим квитком.

Ті, хто з певних причин не потрапив у списки виборців, з 20 до 22 травня може внести своє прізвище у перелік виборців тільки за рішенням суду. Оскільки, в день голосування, ні відділ Державного реєстру, ні дільнична, ні окружна комісія не мають права вносити зміни.

У місті є вісім спеціальних дільниць у лікарняних закладах, і люди, які перебувають на лікуванні, як відзначив Віктор Пулька, не потрапляють у списки виборців на звичайних виборчих дільницях за місцем реєстрації.  Вони голосуватимуть у лікарнях.

За даними Державного реєстру виборців у Тернополі є близько 1400 осіб, які за станом здоров’я, віком чи інвалідністю мають відмітку НСП (не здатні самостійно пересуватися). Крім того, тимчасово не можуть пересуватися ще близько 200 осіб. Усі вони голосуватимуть вдома. Дільничні комісії приймають заяви від тих, хто хоче голосувати вдома до восьмої години вечора 23 травня. Але ці люди повинні мати довідку завірену не дільничним лікарем, а лікувальною установою – це передбачено законодавцем. Заяву з проханням забезпечити голосування вдома та медичну довідку про стан здоров’я з лікарні у дільничну виборчу комісію можуть передати довірені особи хворого.

Ольга Трач

Фото автора