«Мистецтво має об’єднувати людей, дарувати їм радість, щастя і надію. Воно є балансом людських емоцій. Коли в політичному житті держав було відносне затишшя, митці творили провокаційні, соціально-політичні твори; зараз, коли весь світ потрясають політичні й економічні кризи, – мистецтво є порятунком для людської душі, де вона шукає порятунку і підтримки. Задача мистецтва – об’єднувати людей, стерти відчуття самотності. Ми сильні, коли ми разом, коли нас багато», – пояснює свою життєву і творчу позицію художник Микола Мамчур, чия персональна виставка відкрилася днями у галереї «Бункермуз».

До 25 грудня тернополяни матимуть нагоду піднятися на борт «Ковчега радості» – таку мажорну назву має експозиція з близько 40 графічних та живописних картин. «Назва виставки відповідає її настрою, — каже митець, — Ковчег – метафора об’єднання різного, для того, щоби зберегти життя».

Картини «Русалки в томаті» та незнайомка у Венеції яскраво свідчать, що художник вдається до цілком поетичних тропів, як от метафори, алегорії, гумор аби творити за допомогою пензля сюрреалістично-казковий світ. У цьому чарівному світі за спинами героїв чаїться незнана темна сила, але людина з великим серцем здатна її подолати.

Уродженець Кременця, Микола Мамчур поєднує у собі чутливість служителя муз та силу борця. Адже він – не лише визнаний художник, виставки якого проходять з аншлагами, а роботи зберігаються у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Канади, Америки, Швеції, Англії, а й майстер спорту по боксу, рукопашник, володар чорного поясу з контактного карате. Власна творча стежка Миколи Мамчура-митця пролягла крізь майстерні художників Івана Гарасевича, Олекси Шатківського, Львівське художнє училище ім. Івана Труша… та завела на два роки до війська. Після цього Микола вступив у Московський народний університет мистецтв. Тривалий час жив і працював у Нью-Йорку.

Пан Микола мав свою детективно-охоронну фірму, займався тілоохороною. У 1986 році організував громадську організацію «Спортивно-мистецький клуб «Сакура», у якій виховалося не одне покоління молодих людей. Багато з них — чемпіони України і Європи з контактного карате, художники, дизайнери. Ще на рахунку Миколи Мамчура – заснування у Тернополі мистецького об’єднання «Художники без майстерень».

Джерело: Тернопільська липа