Кримінальне провадження по справі зґвалтування 15-річної дівчини у Борщівському районі триває в обласній прокуратурі.

БогомолРозслідування цієї справи, як повідомив перший заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області – начальник слідчого управління Олександр Богомол, затягнеться воно ще на місяць-два. Це зумовлено тим, що у ході справи проводять складні експертизи біологічних зразків, в тому числі аналіз ДНК. Працівників міліції, яких дівчина та її мати звинувачують у скоєні злочину, не затримані і з роботи не звільнені. До завершення слідства вони відсторонені від виконання своїх обов’язків.

– З такими справами ніхто не жартує, адже в даному випадку це 152 стаття частина 4 ККУ – особливо тяжкий злочин, – зазначив Олександр Богомол. – І якби було достатньо доказів того що вони винні, то усі б перебували в ізоляторі тимчасового утримання або в слідчому ізоляторі. У результаті службового розслідування ми відслідкували всіх осіб, які були разом з дівчинкою впродовж вечора та ночі аж до 11 ранку наступного дня. До цієї роботи були залучені працівники нашої внутрішньої безпеки, інспекція з особового складу. І зараз ми можемо стверджувати, що впродовж ночі і до 11 ранку вона постійно перебувала зі своїми знайомими. Тобто, в який момент могли троє працівників возити її по різних місцях і ґвалтувати, ми не знайшли.

Розслідування зараз проводить прокуратура області. В день звернення з цією заявою, 29 червня, були викликані всі працівники, які залучалися до охорони громадського порядку напередодні, і які працювали вночі. Вони надали всі необхідні взірці для проведення аналізів.

У ніч із 28 на 29 червня міліціонери Борщівського райвідділу міліції зупинили автомобіль, яким керував хлопець у нетверезому стані. Машину доставили у райвідділ міліції, а двох пасажирів 15-річну дівчину та ще одного неповнолітнього хлопця залишили там, де зупинили автомобіль. Ці двоє викликали ще одного знайомого з автомобілем і приїхали під міліцейський відділок, де й почали з’ясовувати хто винен у тому, що сталося, хотіли забрати автомобіль. Це тривало кілька годин.

– Дівчинка разом зі знайомими хлопцями перебувала біля райвідділу міліції деякий період часу – орієнтовно з третьої до шостої години ранку, – пояснив Олександр Богомол. – За попередніми результатами нашого розслідування, у райвідділ вона не заходила, весь час перебувала у полі зору своїх знайомих. Це підтвердили й хлопці з якими вона була разом. Я не буду стверджувати, що її не ґвалтували, але важко знайти той період, коли це здійснювалося.

Ольга Трач
Фото автора