У зоні антитерористичної операції загострилося питання забезпечення військових. Є проблеми з питною водою, їжею та обмундируванням. Окрім цього, чимало складнощів виникає з пошуком полонених і евакуацією тіл загиблих.

Більше трьох тисяч воїнів з Тернопільської області захищає Україну у зоні антитерористичної операції. Майже половина бійців потребує медичної реабілітації. Допомога необхідна також родичам полонених і загиблих військових.

Нині в Україні гостро стоїть питання пошуку полонених та допомоги родинам загиблих воїнів. З 2014-го року у зоні АТО працює дві пошукові групи. Вони займаються евакуацією тіл загиблих.

«У рамках проекту «Евакуація-200» нашими групами було евакуйованої із зони бойових дій близько сімсот тіл загиблих. Ця робота продовжується. Ми допомагаємо також Національній гвардії, службі безпеки України, тобто не обмежуємося лише роботою з військовослужбовцями Збройних Сил України. Хочу запевнити, що Збройні Сили України набули спроможності щодо системи пошуку і транспортування тіл загиблих. Робота зараз іде швидко і злагоджено», – відзначив начальник управління військово-цивільного співробітництва Збройних Сил України Олексій Ноздрачов.

До представників Міністерства Збройних Сил України чимало питань виникло у тернопільської волонтерки, засновниці Всеукраїнського центру пошуку полонених при Тернопільській ОДА Алли Борисенко. Зокрема, вона вимагала пояснень, чому не запросили до розмови батьків полонених воїнів.

«Ви говорите, що у полоні двоє хлопців з Тернопільської області, проте їх насправді п’ятеро. Чому тут є представники військкоматів, а немає тих, у кого є безліч питань до лади – батьків полонених. Як показує ситуація, усі ті зустрічі з владою не дають ніякого результату».

Нещодавно із зони АТО повернувся волонтер групи «Схід і захід єдині» Василь Конько. Він заявив, що на передовій бракує води і спорядження.