2 тисячі осіб можуть прийняти 14 тернопільських будівель цивільного захисту на випадок військової атаки. Загалом на обліку в нашій області перебуває 544 захисні споруди.

Бомбосховище«Вони поділяються на сховища та протирадіаційні укриття. 55 із 66 сховищ розташовані на території Тернополя. З усіх споруд цивільного захисту в належному стані лише 14. Усі інші – обмежено готові і потребують відновлення технічної частини та забезпечення відповідним майном. Протирадіаційні укриття є тимчасовими сховищами для людей від радіаційного чи хімічного забруднення території. На випадок військової загрози люди матимуть змогу переховуватись також у протирадіаційних укриттях», – розповідає начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Василь Майка.

У народі захисні споруди називають бомбосховищами. Якщо кілька років тому придатні бомбосховища можна було порахувати на пальцях однієї руки, то сьогодні ситуація дещо покращилась. Справа в тому, що ці споруди мають різну форму власності. Починаючи з 90-х років, влада з кожним роком приділяла все менше уваги питанню цивільного захисту, а протягом останніх років кошти на утримання таких об’єктів взагалі не виділялися.

Скорочення посад працівників цивільного захисту стало причиною занедбання деяких захисних споруд. Через відсутність фінансування посади не відновлюються, а бомбосховища з кожним роком усе більше не відповідають встановленим нормам. На запитання, чи знаєте де можна заховатись у випадку військових дій, більшість тернополян згадує бомбосховища у приміщені заводу «Оріон», КП «Тернопільелектротранс», ЗОШ №7 та міської комунальної лікарні №3, але вони обмежено готові, тому, сподіваємося, що вони не знадобляться мешканцям обласного центру.

Як розповіли обізнані люди, сховища повинні мати відповідне технічне й матеріальне забезпечення, а також триденний харчовий запас. Таким нормам відповідає сховище біля облдержадміністрації, що утримується передбаченим робочим штабом.

Усі захисні споруди побудовані ще за часів СРСР для того, щоб укрити працюючу зміну того чи іншого підприємства. Начальник Управління надзвичайних ситуацій Тернопільської міськради Іван Коваль пояснює, що укриття населення в захисних спорудах на той час не передбачалося. У всіх захисних спорудах міста можна вмістити тисяч 15-19 тисяч осіб, при тому, що в Тернополі проживає більше 200 тисяч людей. А відтак підходи до цивільного захисту населення нині мають бути докорінно іншими.

Джерело: Свобода