Міжнародний джазовий фестиваль «JazzBez» триває у нашому місті. Прихильники цього музичного напрямку уже два дні із задоволенням відвідують концерти учасників фестивалю. Зокрема, тернополяни мали нагоду познайомитися із творчістю грузинів, поляків, українців, а також відомого ізраїльського музиканта Марка Іліягу.
Першого фестивального дня перед тернополянами виступила команда із Грузії «ZumbaLend» та київський піаніст-віртуоз Павло Ігнатьєв. Організатори спланували фестиваль таким чином, що кожного дня публіка знайомитися з різними джазовими напрямками. Утім, щодня на сцену виходять музиканти, які представляють такий напрямок, як етно-джаз. Власне, відкривали фестиваль представники саме цього напрямку – грузинський колектив «ZumbaLend». Керівник та вокаліст цього колективу Заза Корінтелі у джазі уже двадцять років. На сьогодні це основна його творчість, це те чим він живе, і що приносить йому радість. З дитинства Заза займався грузинським фольклором. У нестабільні для Грузії часи, у 1993, коли був студентом разом з друзями-музикантами почав грати просто на вулиці, у переходах. У 1996-98 роках він навчається в Академії сучасної музики та джазу у Кракові, і там починає експериментувати з сучасною музикою та фольклором. Останні десять років колектив багато гастролює країнами Європи, а от в Україні вони бувають не часто.
У такому складі, як вони виступили у Тернополі, гурт існує останні чотири роки. Основа – це п’ятеро музикантів: Заза Корінтелі – вокаліст, Сандро Ніколадзе – вокал, флейта, перкусія та інші інструменти, Леван Дейсадзе – бас гітара, Йозеф Капанадзе – клавішні, Заза Церцвадзе – барабани. Є також людна, яка відповідає за звук. А дружина керівника Ніно відповідає за організаційні моменти. Їхню музику можна охарактеризувати як поєднання джазу, ф’южну, інструментальних та вокальних імпровізації з автентичною грузинською мелодикою.
– У своїй музиці ми відображаємо те, що переживаємо, те, як сприймаємо цей світ, – говорить Заза Корінтелі. – Як це нам вдається судити слухачам, але уся наша творчість йде від серця, усе робимо з душею. Я вважаю, що музикант 21-го століття не повинен обмежувати себе у власній творчості, і може пробувати поєднувати різні музичні стилі.
Якщо гості із Грузії дивували тернопільську публіку вкрапленнями грузинських переспівів, то киянин Павло Ігнатьєв продемонстрував більш класичний варіант джазу. До речі, цей музикант у рамках джазового фестивалю дав концерт тільки у нашому місті. Перед тернопільською публікою Павло Ігнатьєв виконав кілька романтичних творів із його нового альбому «Дзвони душі» та інші композиції. Усе що виконує цей віртуоз-інструменталіст – його власна музика. Усе пережите Павло Ігнатьєв висловлює мовою музики. А свою гру доповнює емоційною манерою виконання.
Ольга Трач
Фото Kurt Lee