Вдесятеро дорожче від наступного року може коштувати навчання у музичній школі. Оптимізацію бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, пропонує провести Міністерство фінансів України. Листи з пропозиціями оптимізації роботи надіслали працівникам галузі культури.

музична школаБільше вісімдесяти років у стінах першої музичної школи лунає музика. За цей час заклад випустив у світ біля шести тисяч музикантів. Зараз у школі навчається 615 учнів, які освоюють 16 різних музичних інструментів. Лише з початку року вихованці закладу здобули тридцять перемог на конкурсах різних рівнів. Та вже наступного року тут може стати значно тихіше. Міністерство фінансів України надіслало листа з пропозиціями оптимізації роботи закладів культури. Серед переліку – встановлення економічно обґрунтованої, на рівні, не нижчому за собівартість, плати за навчання дітей у школах естетичного виховання.

«Батьки зараз платять за музичну школу 60-80 грн. на місяць, залежно від інструменту. Решту сплачує держава у вигляді дотацій на кожного учня. Якщо батькам доведеться сплачувати повну вартість, це біля 6 тисяч, батьки собі не зможуть цього дозволити» – вважає директор музичної школи №1 Надія Семчишин.

Чекають зміни і на викладачів музичних шкіл. Їм пропонують переглянути навчальні плани, тобто збільшити години на ставку для викладачів. Таким чином, викладач буде працювати більше і менше отримувати.

Така ж оптимізація стосується музеїв, бібліотек, художніх шкіл. Директор першої музичної школи Надія Семчишин каже – це перший крок до закриття школи, бо при нинішніх зарплатах батьки не зможуть собі дозволити сплачувати тисячі гривень за навчання дітей.

Олена Ясінська занепокоєна пропозиціями з оптимізації. Зараз у школі навчається троє її діточок. Вони музиканти у четвертому поколінні. Вже стали призерами багатьох конкурсів, тож зараз за їх навчання повністю сплачує держава. Якщо доведеться платити з сімейного бюджету – діти залишать навчання. Такої ж думки усі батьки, тож готові боротися за те, щоб школа не припиняла свого існування. 10 квітня тут провели громадські обговорення, на які запросили депутатів міської і обласної рад. Написали листи-звернення до вищого керівництва держави. А поки чекають на відповідь – згадують історію школи. Навіть в часи руїни, після війни, школу відновлювали і тут щодня лунала музика.

«Школа працювала, навчалися тут не лише діти, а й дорослі у вечірній час. А плата була символічною – 1,5 карбованця» – зауважила Надія Семчишин.