Обласне зимове календарно-обрядове свято «Нова радість стала» відбулося у Тернополі 17 січня. Колядки, щедрівки, віншування звучали на Театральному майдані. На сцені демонстрували вертепи, обряд Маланки та «водили козу». Гостей, які прийшли подивитися виступи вертепів, розважали і великі ростові ляльки – Три царі та Ангел. Тернополяни із задоволенням фотографувалися з ними.

Розпочали свято різдвяними віншуваннями учасники народного аматорського обрядово-фольклорного колективу із Кременця.

– Ми приїхали до Тернополя з різдвяними віншуваннями, колядками, щедрівками, – розповіла Інна Алкозай, керівник колективу. – Маємо спеціально підготовлену новорічно-різдвяну програму. Нещодавно виступали на кременецькому фестивалі «Кременецькі передзвони». А тиждень тому давали концерт для дітей із Волновахи. Наш колектив заснований у 1998 році. У нас є ще оркестрова група, але на святі виступатиме тільки 11 осіб.

Повеселити тернополян приїхали також колективи із села Стриївка Збаразького району, села Летятин Бережанського району,  села Мовчанівка Підволочиського району, села Конюхи Козівського району та інші. Тернопіль представляли два шкільні вертепи  і декілька дорослих. Після вертепних дійств відбувся ще новорічно-різдвяний концерт за участю місцевих колективів і виконавців.

Ольга Трач

Фото автора