Свято квітів та квіткових композицій на тему «Героям АТО» з нагоди Дня міста організували у парку Національного відродження.

Різноманітні композиції підготували садочки, школи, ЖЕКи, комунальні підприємства. Більшість квіткових композицій зробили просто з окремих букетів, давши їм відповідні тематичні назви. Деякі з них не мали спільної об’єднуючої ідеї. Окремі ж композиції попри те, що були сформовані з різних частин мали загальну ідею. Наприклад, КП «Тернопільводоканал» зробили букети «Мужнім воїнам АТО», «Я не стану на коліна перед окупантом», «Братики-солдатики» та символічну Алею Героїв із соняшників у вазах, кожен з яких мав своє ім’я – тих Героїв, яким присвоїли звання почесного громадянина Тернополя. Доповнювали композицію викладене з червоних квітів серце з віршем солдата, великі паперові маки, як символи волі та червоно-чорні і жовто-блакитні стрічки, що символізували боротьбу і перемогу.

Інше комунальне підприємство у своїй композиції використало макет тролейбуса, який розмістили на великій квітці. Доповнили її фотографіями Героїв з Тернопільщини, які загинули в АТО. Одна із шкіл, як декорації та вази для букетів застосували використані та понівечені снаряди.

– Ці снаряди із зони АТО нам привіз зять завуча молодших класів, який вже більше року служить там, – розповіла Марія Нагаченко, вчитель фізики 28-ої школи. – Понівечений – це із «Граду», інші – з  гранатометів. Це зброя, яка несе людям смерть, тому їх ми прикрасили також символом смерті – чортополохом.  А права частина композиції , де є гніздо, зелені квіти показує, що все-таки життя перемагає за будь-якої ситуації.

Як і минулого року, вирізнялася серед інших  композиція від Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола. Зробили її представники окремого структурного підрозділу – гімназія «Гармонія». На великих плакатах вони розмістили фотографії матерів, жінок, сестер воїнів, що воюють на сході України в українських строях та доповнили написом: «Я – жінка. Я не хочу битви. На жаль, її диктує час… Я мама. І моя молитва – за Україну і за Вас». Загалом, для композиції використали фрагменти листів та фотографії воїнів АТО, фотографію Донецького аеропорту, дитячі малюнки, присвячені бійцям АТО,  квіткові композиції «Мамин рушник» та «Україна у вогні», фрагменти колекції одягу «Гетьманівна», створеної студентами та викладачами відділення дизайну коледжу.

Ольга Трач

Фото автора