Готувати тернопільських психологів до роботи в екстремальних умовах приїхав відомий фахівець, кандидат психологічних наук Віктор Мозговий. Він провів кілька тренінгів, на яких дав практичні рекомендації, як допомагати воїнам.

Чимало солдатів у зоні антитерористичної операції потребує фахової психологічної допомоги. Однак підготовлених психологів наразі недостатньо. Оскільки не кожна особа з відповідною освітою може працювати в екстремальних ситуаціях.

«Якщо людина має психологічну освіту, це не означає, що він може допомогти солдату у якого сталася якась біда. Це заняття стало необхідністю, щоб до лав збройних сил України приходили психологічно підготовлені люди. На це заняття приїхали не лише представники Тернопільської області, а й інших регіонів України. Навчаються психологи, які знаходяться у штатах військових комісаріатів. На базі Тернопільського обласного комісаріату ми вперше проводимо такий захід. Віктор Мозговий є добрим фахівцем у питаннях психологічної допомоги військовим. Він має міжнародний досвід. І ми маємо надію, що працювати з таким вчителем буде корисно нашим психологам» – каже офіцер Генерального штабу Збройних Сил України, підполковник Рустам Мамедов.

Служити у зоні антитерористичної операції зголосилося небагато психологів. Часто їх функції виконують капелани.

«Ми вдячні священикам, які добровільно зголошуються допомагати солдатам. Такі заняття є надзвичайно потрібними, оскільки є багато випадків, коли військовослужбовцям потрібна допомога фахівців. У Тернопільській області є дванадцять психологів, які займаються безпосередньо роботою з військовими» – розповідає заступник обласного військового комісара, підполковник Андрій Миськів.

У захисників Вітчизни має бути правильна мотивація, – каже кандидат психологічних наук Віктор Мозговий. Важливо, щоб вони бачили підтримку близьких людей і держави: «Для психологів ми проводимо практичне заняття. Якщо фахова людина бере участь у таких практичних заняттях, вона підвищує свою кваліфікацію у рази. Тоді вона зможе фахово виконувати свої обов’язки. Зараз ми розповідаємо про концепцію відбору військовозобов’язаних. Ми повинні зняти страх перед мобілізацією, перед смертю і перед невідомістю. Для цього ми повинні показати простий ресурсний механізм, якщо людина буде думати про те, що її чекає після служби, то в неї будується духовний місточок з батьківщиною, зі своєю родиною. Це дуже важлива психологічна річ. І якщо в неї постає загроза життю на передовій, то у цей момент людина рятує своє життя. Солдат у цей момент бачить заради чого він має повернутися – заради дітей, заради створення родини чи навіть заради ремонту у квартирі».

Заняття з Віктором Мозговим тривали кілька годин. Однак психологи дізналися багато нового про роботу в екстремальних умовах та про допомогу воїнам АТО.