Кубок Тернополя з точності приземлення на параплані на кригу відбувся вперше в Україні. На змагання приїхали спортсмени з Києва, Львова, Золочева, Кременця, Теребовлі. Свою майстерність продемонстрували і тернопільські парапланеристи, які  й були ініціаторами проведення таких змагань. Усього за Кубок змагалося 10 осіб.

– Це один із підвидів парапланерного спорту, – розповів суддя національної категорії Леонід Сніцарук, головний суддя змагань. – Є три види: маршрутні польоти, акробатика і точність приземлення. – Ми проводимо Кубок Боржави з точності приземлення. Я його організував перший раз у 2008-му році. З того часу вже вісім Кубків пройшло. Там ми стартуємо з гори Гимба. А можна стартувати і за допомогою транспортного засобу, як у даному випадку. Квадроцикл тягне 600-метровий шнурок, до якого прикріплений пілот. Набравши 200-300 метрів висоти, він відчіпляється і летить тоді на точність. Приземлення на кригу у Литві проводять, там був Чемпіонат Європи, там приблизно таке ж озеро, і такі ж умови. На змагання у Тернополі зголосився 21 учасник, але на 11 лютого був поганий прогноз: сильний вітер, і половина з них не приїхали. Бере участь 10 спортсменів з Києва, Львова, Кременця, Золочева, Теребовлі, Тернополя. Буде розіграно три тури і фінал. Залікове коло у нас приблизно діаметром 10 метрів, а міряємо від центральної шайбочки діаметром 2 сантиметри. Найкращий результат – це коли пілот перший дотик робить ногою, а буває що і не ногою, до цієї шайбочки. Тоді рахуємо нуль відхилення від центру, а як доторкається далі, то від центру міряємо відстань до точки торкання поверхні. Найкращі результати після перших спроб: 42 сантиметри, 70 сантиметрів,  метр двадцять, метр п’ятдесят і метр сімдесят. Бувало, що вітер посилювався і пілоти, не розраховуючи на такий вітер, недолітали і приземлялися за межами кола. Будуть, як особисті заліки, так і командні. Переможцями стануть ті, хто за результатами трьох турів і фіналу будуть мати найменші відхилення від центру кола. Для них підготовлені Кубки та призи.

Андрій Когут зі Львова під час першого старту, або як кажуть парапланеристи, «затяжки», не набрав необхідної висоти. А от другий раз був вдалим, і  молодий чоловік приземлився дуже близько до центру – за 42 сантиметри, показавши один з найкращих результатів. До речі, деякі спортсмени творчо підішли до змагань і одягнули різноманітні костюми звірів. Андрій був «Жирафом».

– Пілот «Жирафчик», – представився він після вдалого приземлення. – Займаюся парапланеризмом з 2003 року. Це мої перші зимові змагання, адже в Україні їх проводять вперше, тож ми тільки починаємо. Перший раз мене не дотягнули, я не набрав необхідної висоти. А тепер гарний результат показав – 42 сантиметри від центру. Дуже гарні тут умови, але оскільки це перші змагання, то мало учасників. Але якщо цим займатися, і якщо влада не буде проти, то плануємо проводити такі змагання на міжнародному рівні, запрошувати кращі організації, більше пілотів, тому що умови тут ідеальні. Я просто в захваті, тим більше показав гарний результат, я б ще і на наступний день залишився політати.

За результатами чотирьох спроб перше місце зайняв пілот з Теребовлі Василь Козак,  друге – Андрій Когут зі Львова, третє – Андрій Кучера з Києва. Він, до речі у фіналі показав найкращий результат – приземлився за два сантиметри від центру кола.

Ольга Трач

Фото автора