Одяг на щодень, до свята та з етнічними мотивами демонстрували молоді дизайнери на модному конкурсі «Альтернатива». Свої колекції глядачам та журі представили студенти і дизайнери-початківці з Києва, Чернівців, Хмельницького, Артемівська, Тернополя, Калинівки Вінницької області. Учасників показу розділили на чотири номінації: «Pret-a-porter», “Folk”, “Pro-Art”, “De Lux”.

Розпочали показ-конкурс з одягу з етнічними мотивами. У цій номінації було 10 колекцій. Наталія Попик та Діана Керекеза із Хмельницького показали «Берегиню нації» – теплий жіночий одяг з в’язаного полотна у жовто-блакитній гамі. А Марію Павлюк з Хмельницького національного університету на створення колекції надихнув грузинський національний костюм.

– Моя колекція називається «Сакварела», – розповіла дизайнер. – Я її шила з дотриманням ведичних принципів – це довгі спідниці, приталений силует. Мені хотілося показати дружність українців і грузинів, тому грузинські елементи я поєднала з українськими, зокрема,  оздобила костюми великими червоними бусинами. Мені подобаються яскраві грузинські народні костюми, і вони мене надихнули на створення цієї колекції.

Традиційний стиль української шляхти та козацтва взяла за основу для створення колекції Катерина Дворецька із Чернівецького коледжу дизайну та економіки. Її одяг із «Шляхетного бароко» – це сучасні моделі пошиті за мотивами національного вбрання, а деякі їх елементи, як і в давнину, виготовляли вручну.

Марія Кирячова із Калинівського технологічного технікуму свої сукні пошила із натурального льону та доповнила їх мереживом ручної роботи. Яніна Кузь із Тернопільського професійного ліцею моделювання одягу та перукарського мистецтва у колекції «Діалектика краси» обіграла класичне поєднання червоного, чорного, сірого та бежевого кольорів у жіночому костюмі. Блузки, жилетки, брюки вона прикрасила яскравою аплікацією. Барокові візерунки надихнули Христину Чайковську із Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола на власну колекцію «Мотиви епохи». Ними вона прикрасила блузи, жаття та брюки. Обрала для своїх моделей бежеві та коричневі кольори.

Олександра Федюшкіна з Київського коледжу легкої промисловості також звернулася до класичної червоно-чорно-білої гами. Її костюм – це білі блузки з низькою лінією плечей і глибоким декольте із легкої тканини та корсет, що плавно переходить у спідницю. Одяг декорований геометричним візерунком, що нагадує орнамент вишивки. Маріанна Волошенюк із Чернівецького коледжу дизайну та економіки показала колекцію жіночих демісезонних пальт «Мальованки». Оригінальність її робіт в тому, що верхній одяг оздоблений візерунками у стилі петриківського розпису. На створення святкових суконь Валентину Доманюк із Хмельницького надихнув традиційний український костюм. У колекції «Барви української душі» вона показала своє бачення його сучасного варіанту.

За рішенням журі у номінації «Folk» переможцями стали: Марія Павлюк із колекцією «Сакварела» – Гран-прі та І місце; Яніна Кузь з колекцією «Діалектика краси» – ІІ місце, Христина Чайковська із колекцією «Мотиви епохи» – ІІІ місце.

Ольга Трач

Фото автора