В області частішають пожежі через самовільне спалювання сміття. Упродовж доби рятувальникам доводиться гасити до десяти таких загорянь. Екологи констатують: вогонь завдає не лише матеріальних збитків, а й знищує екосистеми, шкодить навколишньому середовищу, а відтак і людині.
У Тернополі та області екологічна інспекція проводитиме спеціальні рейди, щоб виявити порушників. Їм загрожує штраф до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
«Ситуація з весняними підпалами стає неконтрольованою. Ці підпали призводять до пожеж. Людина нарешті мусить зрозуміти, що ризикувати не варто. Штраф за такі підпали становить від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів. Для посадових осіб штрафи ще більші», – каже еколог-ландшафтник Світлана Молодецька.
Від початку року рятувальникам доводилося гасити до п’ятдесяти пожеж в екосистемах. В області вражено вогнем до п’ятдесяти гектарів.
«Ми вкотре попереджаємо, що спалювання сухих залишків – це протизаконна дія. Це може призвести до перекидання вогню на будівлі та інші об’єкти. Також це спалювання забруднює повітря і завдає непоправної шкоди ґрунтам. Крім цього, призводить до витрат державної служби з надзвичайних ситуацій», – відзначає начальник ДСНС в області Віктор Маслей.
Екологи разом з рятувальникам просять уникати спалювання сухих залишків.