В Україні триває виборча реформа. Зокрема політичні сили ініціюють впровадження пропорційної системи з відкритими списками. Про це йшлося під час засідання обласного прес-клубу.

Необхідність впровадження пропорційної системи з відкритими списками ініціюють парламентські політичні сили. Необхідність цих змін бачить також Уряд і Президент України. Однак поки що реальних кроків у виборчій реформі не зроблено.

«Є ряд значних недоліків у системі виборчого законодавства, це складність адміністрування. В нас деякі депутати говорять, що відкриті списки треба запроваджувати по всій країні. Можемо собі уявити великий загальнодержавний округ на 450 депутатів, де депутати висунуті двадцятьма партіями, бюлетень – це дев’ять тисяч позицій, відкритий список – це виборець має голосувати за конкретного кандидата. Якщо навіть округ зменшувати, то цих кандидатів все одно не буде десять, їх буде сто і більше», – каже старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем Денис Ковриженко.

Парламентська Асамблея Ради Європи пропонує Україні прийняти єдиний виборчий Кодекс і пропорційну виборчу систему. Неурядові організації також бачать необхідність у прискореному реформуванні виборчого законодавства.

У регіонах України заплановані фахові обговорення виборчого процесу, результати яких будуть систематизовані й запропоновані до розгляду робочої групи з реформування виборчого законодавства.

Софія Романська