Ідею запровадження електронних щоденників обговорюють тернопільські освітяни. Ходять чутки про таке і серед батьків.

Подібні речі активно впроваджують у школах, гімназіях та ліцеях Дніпроперовська та Кривого Рогу. Декілька років тому новинку планували ввести і у Тернопільській школі №5. Та батьки не підтримали такої ідеї.

– До нас приходили представники фірми, яка цим займається, – розповідає директор школи Петро Поврозник. – Деякі батьки навіть спробували із своїх комп’ютерів перевірити оцінки дітей та їх відвідуваність і поведінку. Але електронний щоденник – платний. А ще представник фірми мав би фотографувати класний журнал. А чому стороння людина повинна мати доступ до оцінок дітей? Тому батьки не підтримали ідею.

Для батьків, які перебувають за кордоном, електронний щоденник – гарний спосіб перевірки оцінок. Хоча малозабезпечені сім’ї, у яких немає доступу до Інтернету, цим не скористаються.

– Для цього потрібно у школах створити мережу з декількох комп’ютерів, власний сервер. Далі – отримати IP-адресу та особисте доменне ім’я, – розповідає програміст Олександр Жук. – Найвищий ступінь доступу мають лише директор та адміністратор. Батьки заходитимуть на сторінку дитини за логіном і паролем. Зламати таку програму важко.

Директори шкіл з інших міст, де спробували електронні щоденники, кажуть, що це зручно та економить папір. Щодо вартості програми, то вона обходиться школі у 300 тисяч гривень.

– Моїй мамі подобається ідея електронного щоденника. Так їй би було легше контролювати процес мого навчання, – каже дев’ятикласниця Діана Підлужна. – І дійсно, це не паперовий щоденник, в якому додумуються і коректором замальовувати, і сторінки виривати. Можливо, учні навіть би почали краще вчитись.