Новим головою Тернопільської РДА стане 40-річний підприємець, депутат міської ради від “Свободи” Андрій Строєвус. 

Андрій СтроєвусЯк стало відомо з неофіційних джерел, документи на його призначення зараз знаходяться на погодженні в Адміністрації Президента.

За фахом майбутній керівник Тернопільського району – вчитель української мови і літератури. Родом з села Киданці Збаразького району. Після закінчення Тернопільського “педагогічного” два роки “відкалатав” вчителем у Великобірківській ЗОШ. Зайнявся підприємництвом, співвласник меблевого цеху в одному сіл Тернопільського району. В політиці – зі студентської лави. Був у “Тризубі”. У “Свободі” з часу виборів до міськради в 2010 році. Виграв мажоритарку на Східному масиві. Як і більшість депутатів, не без гріха. Минулого року міська рада виділила членам його родини 28 сотих на вул. Текстильній для обслуговування викупленого приміщення. Це територія колишнього електромеханічного заводу.

На чиновницьку посаду Строєвус потрапить завдяки квоті “Свободи”, яка отримала карт-бланш завдяки розміну з “Батьківщиною”. Попереднього кандидата на посаду “спалили” зв’язки з регіоналами. Взамін “свободівці” поступилися тимошенківцям посадою керівника Держкомзему.

Строєвуса важко зарахувати до конкретної групи впливу у тернопільській “Свободі”. Мабуть, усе-таки ближчий до нардепа Кайди, ніж до мера Надала. Давно знається зі Стаюрою та Хомінцем. Але найбільше лобі Строєвуса – давній приятель по “Тризубу”, заступник Тягнибока нардеп Юрій Сиротюк. Про це майбутній голова Тернопільської РДА розповів в інтерв’ю газеті “Тернопіль вечірній”.