У Почаївській Лаврі моляться на російського царя і двоголового орла. ФОТО

22/10/2015 0
Розмір тексту:

У Почаївській Лаврі поширюють ідеї російського самодержавства і монархії.

Крім двоголових орлів на головному світильнику Успенського собору лаври, що нагадують російський державний герб, на стіні печерного храму прп. Іова Почаївського, поряд з усіма «святими зємлі руской», канонізованими РПЦ, також зображені як святі («святые стратотерпци») члени останньої російської царської сім’ї Романових. Серед них – і останній російський імператор – Микола ІІ, відомий як «Микола Кривавий» за свої безжалісні методи боротьби з інакомислячими, утиски національних меншин та антиукраїнську політику.

Варто зазначити, що царська сім’я Романових була канонізована 20.09.2000р. на Архієрейському Соборі РПЦ, від якої Українська Православна Церква нібито «незалежна». Більше того, в УПЦ створена та діє «Комісія по канонізації святих» при Священному синоді УПЦ (голова – архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн (Соипко), на офіційному сайті якого у списку канонізованих УПЦ відсутні імена царської сім’ї. Зважаючи на рік їхньої «канонізації», слід вважати, що малюнок на стіні Почаївського храму з’явився вже за часів незалежності України.

Церковний календар Почаївської Лаври також закликає молитись до російського царя. 17 липня відзначено як «Святых царственных стратотерпцев».

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...