В області зареєстрований завізний випадок лейшманіозу. Хворий – 41-річний чоловік, який протягом останніх двох років перебував на заробітках в Італії. Чоловік хворів останні два місяці, повідомляє газета «Номер один».

Його турбували сухий кашель, задишка, періодичне підвищення температури тіла до 37,8-38,6 С, загальна слабість, пітливість.

Хворий тривалий час не звертався за допомогою до медиків і лікувався самостійно від бронхопневмонії. Однак згодом при дослідженні стернальної пункції кісткового мозку були виявлені збудники вісцерального лейшманіозу. На даний час хворий знаходиться на лікуванні за кордоном, – зазначає завідувач відділенням медпаразитології обласної санепідстанції Олена Авсюкевич.

– За даними ВООЗ, лейшманіоз є поширеним захворюванням у 88 країнах світу. Щорічно реєструється близько 500 тисяч випадків вісцерального лейшманіозу, які, згідно з оцінками, викликають більше 50 тис. випадків смертей і 150 тис. випадків захворювань шкіри. Для України проблема лейшманіозу є відносно новою. За період 1995-2010 рр. в Україну було завезено 34 випадки лейшманіозу, – пояснює Олена Авсюкевич.

Лейшманіози – це група захворювань, що передаються москітами, і є нетиповими для нашої місцевості. Основними ознаками захворювання є різко збільшена селезінка, поряд зі збільшеною печінкою та лімфатичними вузлами. Температура підвищується два або три рази протягом доби. Хвороба починається поволі – наростаючою слабкістю, розладом кишечника. Селезінка поступово збільшується і до загострення хвороби досягає величезних розмірів. Збільшується і печінка. На шкірі з’являються різного виду висипки. Шкіра суха, блідого кольору. Характерна схильність до кровотеч, поступово розвиваються набряки. Точний діагноз можна поставити лише після пункції селезінки або кісткового мозку. Хвороба важко піддається лікуванню особливо на пізніх стадіях.

– Враховуючи міграцію населення, при поверненні з відпочинку, відрядження, заробітків, особливо з екзотичних країн, при найменшому погіршенні здоров’я необхідно негайно звернутися до лікаря і пройти відповідні обстеження, – наголошує пані Олена.