Із початку 2018 року у Тернополі зафіксували 35 випадків укусів тваринами. Медики ствержуть, щороку цифра у статистиці зростає. Днями, у нашому місті собака покусав двадцятирічного хлопця. Юнак опинився у лікарні, а чотирилапий – на карантині.

Днями, від укусу собаки постарждав двадцятирічний тернополянин. Хлопець потрапив на два тижні до лікарні, а собаку забрали у зооцентр у Дичкові Тернопільського району, повідомляє TV-4. Зазвичай у заклад собак забирають на двотижневий карантин. Проте на цього чотирилапого уже були скарги, тому відтепер собака поселиться у зооцентрі назавжди.

– На даний час ця собака у нас забрана була після покусу. Сказу поки що не виявлено, – каже директор ТОВ “Зооцентр” Ірина Романова.

Випадки сказу серед собак у Тернополі останнім часом не виявляли. Кілька років тому фіксували у Бучацькому та Гусятинському районах. Однак випадків укусів тварин щороку стає дедалі більше, кажуть медики.

– За сімнадцятий рік ріст звернень людей з приводу уксів у лікувальні заклади на 9,2% більше, – каже завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Тернопільського міського відділу ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗу України” Богдана Козяр.

Спровокувати агресивну поведінку тварини може найменша дрібниця: запах кота від людини, різкий рух чи шум. У “Зооцентрі” розповіли, як діяти, якщо ви привернули неадекватну реакцію собаки.

– Не треба ніяк реагувати на собаку, треба просто показати, що ти її не боїшся, і те, що ти не загрожуєш собаці. Тобто показати, може, руку, може, протягнути до неї руку, шоб собака побачила, шо у вас вільні руки, не агресивні дії, – розповідає директор ТОВ “Зооцентр” Ірина Романова.

При укусі тварини, лікарі закликають тернополян одразу щепитися. Вакцина у нашому місті є у Тернопільській обласній дитячій лікарні. Проте не лише сказом можуть нагородити чотирилапі. Разом із укусом собака може перенести і паразитів.