Сьогодні по всій Україні – так званий день тиші, коли заборонена будь-яка політична реклама. До 24-ої години 24-го жовтня мала бути знята або заклеєна синім фоном чи іншою рекламою уся політична реклама та агітація. Такими є вимоги законодавства.

Утім, у населених пунктах доволі часто після кожних виборів ще залишаються політичні плакати окремих кандидатів та політичних партій. Стежити за дотриманням вимог відповідних законів повинні представники органів МВС.

– Існує ряд нормативно-правових актів, які регламентують діяльність у сфері реклами, – говорить Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста. – Закон України «Про вибори народних депутатів» у пункті 2 чітко вказує, що передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Тобто, 24 жовтня до півночі вся політична реклама політичних партій, кандидатів у нардепи мала бути ліквідована або заклеєна синім фоном, як це роблять деякі компанії, або просто знята. Якщо цього не зроблено, встановлена відповідальність. У Кодексі про адмінпорушення стаття 212 вказує, що коли 25 жовтня будуть затримані фізичні особи за розклеюванням агітації чи реклами, то міліціонери мають скласти акт з накладанням штрафу від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 85 до 170 гривень на особу. Для власників рекламних конструкцій передбачений штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень. За зняття реклами відповідають її розповсюджувачі, тобто фірми, які мають працівників, які розклеюють рекламу. Деякі рекламісти вже 23 жовтня почали заклеювати політичну рекламу.

Політичну рекламну продукцію зі стовпів, тумб, загорож, інших малих конструкцій для розміщення реклами мали зняти працівники комунального підприємства «Парк Загребелля». Щоправда, Юрій Дейнека зазначив, що у КП працює тільки чотири людини, а зважаючи на велику кількість політичної реклами в місті, вони можуть і не встигнути виконати цю роботу.

Ольга Трач