Люди спішать допомагати армії, чим тільки можуть. Хто фінансами, хто речами, а хто готовий навіть кров свою пожертвувати.

донор, кров, переливанняБажання стати донорами саме через події, які відбуваються в країні, зараз виявляють чимало тернополян, кажуть на станції переливання крові. Втім, на Схід її поки що не відправляють.

«Схід України нам не дає такої заявки, що «дайте нам, бо нам бракує». Якби бракувало, ми би, звичайно, рефрижераторами, закликали б. А люди, звичайно, ходять, питаються, бо хочуть допомогти хоч чимось. Знають, що там гинуть люди, потрібно переливати, і думають, що ми тут можемо взяти і кудись туди переправити. Але на рівні Міністерства цього ще не запроваджено», – розповіла завідувач відділу заготівлі крові та її компонентів Тернопільської станції переливання крові Оксана Прунова.

«Люди хочуть здати. То я вам правду кажу. І з районів, і тут, з міста, приходять і молоді такі, які мають по 20 років, по 25. Приходять і кажуть: «Візьміть, нас не хвилює, що буде далі. Просто ми хочемо морально бути такими задоволеними тим, що ми щось зробили», – каже головний лікар Тернопільської обласної комунальної станції переливання крові Петро Лучанко.

За словами Петра Лучанка, в охочих стати донорами беруть номери телефонів, і, якби виникла така потреба, покличуть. Набирати багато крові заздалегідь, вважають медики, не варто, адже використати її просто не встигнуть. Еритроцити можуть зберігатися трохи більше місяця. Довше – плазма: близько двох років.

«Ви розумієте, заготовити, а потім думати, куда його діти, як реалізувати… Воно має терміни зберігання. То ліпше, якщо буде запит, ми організуємо, чи то буде неділя, чи субота – неважливо. Люди наші прийдуть на роботу, ми зробимо і віддамо туди, де буде потреба в наших компонентах і препаратах крові», – пояснює Петро Лучанко.

В середньому, кажуть в медзакладі, кожного дня стати донорами виявляють бажання приблизно 40 людей.

На станції переливання крові запевняють: певний запас мають. Тим не менше, завжди є потреба в рідкісних групах.

Джерело: ІНТБ