П’ять провідних банків Росії – «Сбербанк», «ВТБ Банк», «Газпромбанк», «Внєшекономбанк» і «Россєльхозбанк» – потрапили сьогодні під нові обмежувальні заходи Європейського союзу у зв’язку з діями Росії на дестабілізацію становища на Сході України. Українські “дочки” Сбербанку та ВТБ мають відділення на Тернопільщині.

Сбербанк Їхні назви оприлюднені в Офіційному журналі ЄС.

 Ці санкції, що набудуть чинності завтра, заборонять громадянам і компаніям із країн Євросоюзу здійснювати операції з фінансовими інструментами з терміном погашення понад 90 днів цих банків, їхніх філій та банків, що діють від їхнього імені.

 Крім того, в офіційній публікації викладені подробиці накладеного ембарго на імпорт і експорт зброї й споріднених матеріалів із і до Росії, а також експорту до Росії чи для російських Збройних сил товарів подвійного призначення і технологій для військового використання.

Обмеження діятимуть на всій території Європейського союзу, на бортах літаків і суден у юрисдикції країн-членів, а також стосуватимуться всіх громадян країн ЄС і компаній, зареєстрованих у цих країнах. Також обмеження стосуються всіх фізичних і юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність чи й частину цієї діяльності на території Євросоюзу, мовиться в документі, пише Радіо Свобода

Без дешевих фінансових кредитів з ЄС і США російські банки не зможуть підтримувати свої українські філії, які і так втратили чимало клієнтів і показали суттєві збитки за другий квартал 2014 року. Це означає, що в українців, досі не забрали кошти з депозитів можуть виникнути серйозні проблеми з їх поверненням.

Усі згадані заходи стосуватимуться тільки нових майбутніх контрактів, зазначено в повідомленні Ради ЄС.

Учора ЄС уже запровадив низку інших санкцій проти Росії через її дії щодо Криму і Сходу України. Там ішлося про персональні санкції проти низки осіб, наближених до президента Росії Володимира Путіна, а також проти кількох ватажків сепаратистів, які діють у частині Донбасу. Також у список потрапили російська оборонна компанія, авіакомпанія, що здійснює польоти до Криму, і російський банк, який діє в окупованому Криму.

Окремі санкції ЄС, оголошені вчора, стосуються і незаконно анексованих Росією українських Криму і Севастополя. Євросоюз заборонив нові інфраструктурні інвестиції на цих територіях у галузях транспорту, телекомунікацій, енергетики і видобування природних ресурсів.

Також останніми днями про нові санкції проти Росії оголосили США і низка інших країн.