В Тернополі є 90 тимчасових споруд, які підлягають демонтажу. Це різні кіоски, майданчики, автопричепи, власники яких не мають відповідних дозвільних документів на здійснення господарської діяльності. Із цієї кількості 15 об’єктів служби міської ради не можуть демонтувати через ухвали судів, які призупинили рішення виконкому про демонтаж. У квітні примусово було демонтовано тільки два об’єкти, ще чотири власники забрали самостійно.

У міськраді пояснюють, що намагаються домовлятися із власниками таких споруд про добровільний демонтаж, оскільки примусовий дорого обходиться міській раді. Утім, підприємці не поспішають виконувати рішення виконавчого комітету. Вони звертаються до суду і часто їм вдається  отримати ухвалу, яка не дозволяє демонтувати незаконно працюючий магазин, кіоск чи майданчик.

– Після прийняття рішення на виконкомі дотримується процедура робіт з виконання демонтажу, – розповідає Ігор Максимів, виконуючий обов’язки начальника управління муніципальної міліції міськради. – Спочатку підприємців попереджають про те, що об’єкт підлягає демонтажу і дається певний термін для добровільного демонтажу. Якщо вони ігнорують таке повідомлення, то демонтаж проводять в примусовому порядку. Але є власники, які користуються юридичними тонкощами та отримують ухвали суду, які призупиняють демонтажні роботи. Наприклад, директор ТОВ «Інтерпрес Тернопіль» мав демонтувати кіоски на вулиці Лесі Українки, Мазепи, Київській, Сагайдачного, Симоненка, Чорновола, Хмельницького, Живова, Руській. Але він звернувся в суд, щоб призупинити рішення виконкому. За його словами, він має намір реалізувати всі ці кіоски, а процес демонтажу є досить затратний: треба наймати кран, треба мати місце де їх зберігати, тому йому невигідно їх забирати з вулиць міста, поки він їх не продасть. І зараз ми не маємо права примусово демонтувати ці кіоски.

Є випадки, коли власник тимчасової споруди немає договору про оренду землі або він у них закінчився і не продовжений, є власники, які незаконно підключилися до лінії електропередач, що йдуть до житлових будинків, є ті, хто самовільно встановили літній майданчик, не маючи дозволу земельного відділу. У міській раді вирішили, що тернополяни повинні знати всіх «героїв», які не мають дозволів на здійснення господарської діяльності. Для цього об’єкти, які підлягають демонтажу до кінця травня позначать на інтерактивній карті міста, розмістивши їхні фото та точну адресу. Побачити їх можна буде на сайті Автоматизованої системи управління муніципальних даних за адресою http://mape.te.ua . У міській раді також просять тернополян не користуватися послугами магазинів, кіосків та інших тимчасових споруд, які працюють незаконно і мають бути демонтовані. А ще пропонують городянам повідомляти про діяльність або встановлення подібних споруд на території міста у службу «15-80».

Ольга Трач

Фото автора