Усі вимоги громадськості та активістів, а також необхідний пакет дозвільних документів виконало та отримало тернопільське підприємство з обмеженою відповідальністю «Тернопільтепло», яке запустить низку котелень на альтернативних видах палива.

Загалом дозвіл, терміном у 10 років, на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами видало Управління екології та природних ресурсів ТОДА. Таке рішення було прийняте на основі позитивного висновку, яке зробило Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопліьській області.

Що ж стосується ліцензії на виробництво теплової енергії, підприємство «Тернопільтепло» отримало цей документ ще в середині січня цього року.

Як розповіло керівництво підприємства, процес отримання необхідних дозволів було довготривалою та клопіткою працею. Незважаючи на це, документи фірма отримала, а також дотрималась обіцянки, яку дала громаді, – не проводити жодних будівельних робіт та не запускати роботу котелень допоки не буде дозволів.

– Попри те, що вже минула більша частина опалювального сезону й наше підприємство зазнало матеріальних збитків, ми дотримались обіцянки, яку дали жителям міста. Зокрема, ми не запускали роботу котелень і не вели відповідних робіт з їхньої реконструкції, доки не отримали документів, які надають право це робити, – пояснює керівник ТОВ «Тернопільтепло» Андрій Дмитраш. – Так, буквально нещодавно ми отримали дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а у січні цього року – ліцензію на виробництво теплової енергії. Зізнаюся, що процес отримання документів був тривалим. Ми декілька раз подавали заяви, отримували різні зауваження, які ж виправляли та усували. Крім того, робили усе, щоб задовольнити вимоги не лише органів влади, а й громадськості. Хочу також розвінчати міфи щодо шкоди котелень на альтернативних видах палива. Загрози це не становить, адже, якби воно наносило шкоду здоров’ю людей, то, звісно, ніхто б не надав дозвільні документи. Більше того, викид речовин від спалювання торфу відповідає не лише усім українським нормам і стандартам, а й європейським.

Згідно дозвільних документів, у Тернополі запрацює 4 котельні – на Лесі Українки, Лемківській, Просвіти, Купчинського.

До слова, мета підприємства «Тернопільтепло» створити альтернативу використанню газу. Це в першу чергу дозволить зекономити значні кошти як для міста, так і для окремих його жителів. По друге, запросити до співпраці для обміну досвідом партнерів зі скандинавських країн. Зокрема, представників з Фінляндії, 30% загальної енергетики і 70% – теплоенергетики якої виробляється за рахунок торфу.

– Завдання нашого підприємства – забезпечити кожну квартиру тернополям теплом та гарячим водопостачанням цілодобово. Ми стараємось робити усе, щоб кожному з нас було комфортно жити у своїх домівках, а для цього – надаватимемо містянам якісну послугу, – розповідає керівник ТОВ «Тернопільтепло» Андрій Дмитраш.

Також Андрій Дмитраш поділився, що у планах в підприємства побудувати в окремих районах міста нові дитячі майданчики. Крім того, буде розроблена соціальна угода між компанією та громадськістю щодо виділення коштів, які спрямують у різні соцгалузі.