Конференція представників сфери інформаційних технологій відбулася у Тернополі 20 вересня. Це була перша зустріч із серії «Файне.IT», під час якої йшлося про тестування програмного забезпечення.

Молодим людям, які прийшли на захід розповіли, що для того, щоб реалізувати себе у сфері інформаційних технологій не обов’язково мати технічну чи комп’ютерну освіту. Наприклад, щоб стати тестувальником програмного забезпечення достатньо мати розвинене аналітичне мислення та добре знати англійську.

– Спільно з іншими тернопільськими компаніями ми вирішили започаткувати цикл тематичних зустрічей, пов’язаних із ІТ-сферою, з різними її напрямками – тестуванням, програмуванням, проджектменеджментом, – розповіла Ірина Смовж, виконавчий директор компанії «FORTÉGroup». – Для першої зустрічі ми обрали тему тестування програмного забезпечення. Цей напрямок відкриває нові можливості для людей, які не мають технічної чи комп’ютерних освіти, і хочуть потрапити у світ ІТ. Вони можуть спробувати себе в ролі тестувальника.

Професія тестувальника програмного забезпечення, як зазначила Ірина Смовж, зараз актуальна для України, і все більше компаній потребують таких спеціалістів. Про те, чим займаються тестувальники, і яким чином можна навчитися цьому й розповідали доповідачі на конференції. Перед аудиторією виступили представники різних компаній із Києва та Львова. Було також двоє фахівців з американської компанії, які працюють у Чикаго.

– За кордоном ця індустрія вже добре розвинена, у компаніях є окремі департаменти, які займаються тестуванням програмного забезпечення, – розповів Сергій Болгов, колишній тернополянин, тестувальник із Чикаго. – Але ні в одному офіційному закладі немає напряму навчання на тестувальників комп’ютерних програм. Натомість є багато короткострокових курсів. Ті, хто займається тестуванням говорять, що їхнє завдання – довести, що продукт містить дефекти і визначити їх. Адже всі тестери знають, що ні одне програмне забезпечення не можна написати без помилок.

Організатори конференції зазначають, що такі зустрічі стануть традиційними. Кожного разу буде представлена інша тема, щоб детально ознайомити людей зі сферою інформаційних технологій. Адже вона має багато різних напрямків, у яких люди можуть себе реалізувати – від дизайнера до бізнес-аналітика. Подібні конференції будуть проводити приблизно раз на два місяці.

Ольга Трач
Фото автора