Два види субвенцій надійшло у бюджет Тернополя з держбюджету в кінці року. 1 мільйон 750 тисяч гривень – на виплату державної допомоги  сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям. Ще 5 мільйонів 917 тисяч 900 гривень надійшло на надання пільг та житлових субсидій населенню. Усі ці кошти депутати перерозподілили відповідно до потреб та внесли зміни до бюджету 2014 року на останній у цьому році сесії міської ради 18 грудня.

Субвенцію у розмірі 1 мільйон 750 тисяч гривень спрямували управлінню соціальної політики міськради. Із цих коштів 1 мільйон 420 тисяч піде на одноразову допомогу при народженні дитини, 200 тисяч – на соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, 40 тисяч гривень – на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, 35 тисяч – на допомогу дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, 20 тисяч – на допомогу на дітей одиноким матерям, 20 тисяч – допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, 10 тисяч – тимчасова державна допомога дітям, 5 тисяч – допомога при усиновленні дитини.

Кошти з іншої субвенції здебільшого пішли на оплату праці бюджетників та оплату енергоносіїв  бюджетних установ.

– По перерозподілу кошти направили управлінню соціальної політики – 48,5 тисяч гривень, – доповіла на сесії Вікторія Остапчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. – З них 35 тисяч на допомогу одиноким малозабезпеченим громадянам та 13,5 тисяч на зарплату працівникам територіальних центрів і відділень соціальної допомоги на дому. Управлінню освіти і науки 1 мільйон 744 тисячі гривень. З них на оплату праці 1 мільйон 132 тисячі 500 гривень та енергоносії – 383 тисячі 200 гривень. Управлінню транспорту – 204,6 тисяч для компенсаційних виплат на пільговий проїзд електричним транспортом окремих категорій населення. Фінансовому управлінню – 150 тисяч гривень на відшкодування пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремих категорій населення і 22 тисячі на оплату праці. Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення 271 тисячу гривень, з яких на розрахунок за енергоносії  266 тисяч гривень. Управлінню культури і мистецтв – 20 тисяч: 10 на плату праці і 10 тисяч на енергоносії.

Прийняті зміни до бюджету, за словами міського голови Сергія Надала, дали можливість завершити цей бюджетний рік без боргів.

– Згідно останніх внесених змін, ми повністю розраховуємося по заробітній платі з усіма працівниками бюджетних установ, забезпечуємо розрахунки за енергопостачання, а також виплати пільг соціально незахищеним категоріям, і успішно завершуємо 2014 бюджетний рік – зазначив керівник міста.

Ольга Трач

Фото автора