Іспанці запропонували тернопільській міській раді зробити у нашому місті Логістичний центр розміщення овочів і фруктів. А ще пообіцяли знайти інвестора для тернопільського аеропорту. Саме про такі напрямки співпраці йшлося під час нещодавньої зустрічі Сергія Надала з делегацією з іспанського міста Мурсія.

– У Мурсії проживає 500 тисяч населення, – розповів Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста. – З них – шість тисяч українців, при чому чотири тисячі – вихідці з Тернопільщини. Їхня делегація приїхала з кількома цікавими пропозиціями. Наприклад, зробити у Тернополі Логістичний центр розміщення овочів і фруктів з Іспанії, оскільки саме Мурсія є основним виробником овочів і фруктів. Вони зацікавлені у прямих поставках та продажу їхньої продукції на території Західної України. Зацікавлені іспанці у поставках зернової продукції з Тернопільщини та відновленні роботи тернопільського м’ясокомбінату. Пообіцяли також найти інвестора для нашого аеропорт, оскільки хочуть зробити рейс Тернопіль-Мурсія. Адже в їхній країні проживає багато українців, і вони гарантують, що мінімум один чартерний рейс з Іспанії буде заповнений.

Попри складну політичну та економічну ситуацію, цього року, за словами Юрія Дейнеки, міжнародне співробітництво активізувалось. Якщо минулого року у Тернополі було 13 міжнародних делегацій, то цього – 26. І всі вони приїжджають з певними пропозиціями.

У попередні роки міжнародна співпраця Тернополя обмежувалася культурними та спортивними обмінами між колективами. Тепер же у міськраді мають намір налагоджувати більше економічних стосунків, щоб співпраця з 26 містами побратимами та партнерами давала конкретний результат. Із деякими містами вже досягнуто певних домовленостей.

– З містами Бжек і Лєшно сьогодні активно співпрацюють наші комунальні підприємства, які  переймають їхній досвід, – каже Юрій Дейнека. – Вони мають статус вільних економічних зон у Польщі, і мають змогу залучати кошти європейських фондів і запропонували нам скористатися цим. Цього року вони не змогли використати всі кошти фондів Євросоюзу і наступні два роки зможуть поділитися коштами з нами у вигляді тристоронніх спільних проектів. Ми розширили стосунки з Ельблонгом. Тернопільський хлібзавод поїхав на свято хліба до них зі своєю продукцією, і за один день продав всі вироби розраховані на три дні виставки. Наскільки мені відомо це підприємство підписало угоду про співпрацю з Ельблонгом. А завдяки Тарнову ми втілили проект запровадження соціальної картки тернополянина.

Наступного року у міськраді планують підписати угоди про наміри з містами Чехії, Словенії, Словаччини, Литви. Цього року, за словами Юрія Дейнеки, з міськбюджету  на Програму міжнародного співробітництва було виділено 160 тисяч гривень. Наразі витратили 90 тисяч гривень. Решту спрямують назад до міського бюджету на актуальні потреби.

Ольга Трач

Фото автора