Згідно закону про Національну поліцію змінюється система нарахування платежів за порушення правил дорожнього руху. В Україні вводиться бальна система. За нею кожному водію автоматично нараховується 150 балів на рік.

IMG_0122За кожне несуттєве порушення: неправильне паркування, перевищення швидкості ітд. з нього зніматимуть по 50 балів. Лише коли балів не залишиться, поліцейські випишуть штраф. На цьому “лафа” для тернопільських водіїв закінчується. Тепер інспектор може скласти протокол без присутності порушника. Повідомлення прийде поштою на адресу власника. Тернополяни, які продали авто по довіреності матимуть зайвий клопіт. На оскарження “листа щастя” дається 10 днів, а на сплату штрафу – 30. Після цього сума подвоюватиметься.

На вулиці міст повернуться евакуатори. Автомобілі, які перешкоджатимуть руху інших учасників видалятимуть на штрафмайданчик. Раніше закон не регулював правила евакуації, через що на вулицях творився хаос.

На трасах встановлять прилади відеофіксації порушення. Дані з них, разом з протоколом автоматично надсилатимуть водіям. Нових поліцейських, що незабаром вийдуть на службу в Тернополі, оснастять камерами, що записуватимуть їх дії в режимі онлайн. Це ускладнить спроби дачі та отримання хабарів, отже любителям кататися в нетверезому стані слід задуматися над зміною стилю поведінки.