Станом на сьогоднішній день технічних проблем, пов’язаних із початком опалювального сезону, у Тернополі не виникало. В цьому запевняють у комунальному підприємстві «Тернопільміськтеплокомуненерго». Єдина і найбільша проблема, яка нині існує, це так зване «завоздушення» внутрішньо-будинкових систем теплопостачання на верхніх поверхах. Через це нерідко у мешканців нижніх поверхів холодні батареї.
– З початком опалювального сезону ми проводимо так звану операцію випуску повітря з внутрішньо будинкових систем. Ця проблема щорічна. Вона, на жаль, не вирішується одним днем. Вона така досить затяжна. І пов’язана з тим, що згідно із будівельними проектами, які існують, в нас є будівлі, де краник, де випускають повітря, є в квартирах. На жаль, є два типи квартир, де в нас дуже обмежений доступ, – розповів директор «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.
Такі проблеми існують переважно в «хрущовках» і в будинках, де на верхніх поверхах мешканці встановили індивідуальне опалення.
– Ті, хто встановили індивідуальне опалення, якщо квартира знаходиться на останньому поверсі, то їх абсолютно об’єктивно не дуже й хвилює проблема випуску повітря для сусідів, які знаходяться знизу. Інколи проблема пов’язана ще й з тим, що немає мешканців. У нас є багато квартир, у яких не проживають люди. Ми намагаємось з допомогою житлово-експлуатаційних підприємств її вирішувати. Якщо нам не вдається отримати доступ в ту квартиру, то ми змушені своїми методами, наприклад, збільшувати тиск, щоб видавити це повітря. Але, як правило, це відбувається таким чином, що на чотири-п’ять годин покращується, а потім знову повітря десь потрапляє і воно погіршується, – пояснює Андрій Чумак.
Як зауважує директор комунального підприємства, процес випускання повітря з батарей триває щонайменше півтора місяця. Після того, тепло вже рівномірно поступає в усі квартири.