За новим державним стандартом учні повинні вивчати дві іноземні мови: обов’язкова англійська, на вибір школяра – німецька, французька, польська, російська. Тернопільські учні перевагу надали німецькій мові, натомість майже немає бажаючих освоювати російську.

Російська моваДруковані засоби масової інформації східних областей пишуть, що без знання російської мови діти виростуть неграмотними. Відтак окремі педагоги пропонують додаткові уроки у школах для вивчення російської мови. У цьому навчальному році лише 23% школярів обрали в школах для вивчення в якості другої іноземної російську мову, пише журнал “Фокус”. Як стверджує засновник Української асоціації викладачів російської мови і літератури Людмила Кудрявцева, багато студентів Інституту філології університету ім. Т.Шевченка, в якому вона викладає, пише по-російськи, використовуючи букви українського алфавіту. Викладач Кудрявцева рекомендує Міністерству освіти та науки України ввести російську мову як обов’язкову для вивчення у загальноосвітніх школах.

У західних областях ситуація кардинально інша. Бажаючих вивчати російську мову майже немає. Цю мову опановує лише кілька шкіл з регіону. Школярі Тернопільщини в якості другої іноземної віддають перевагу німецькій мові. Її прагнуть вивчати 52% учнів, 14% обрали французьку мову.

«Тернопільські школярі не виявляють великого бажання вивчати російську мову в якості другої іноземної. Ця мова слов’янська, і процес її вивчення не порівняєш з вивченням германської мови. І ще одна причина, чому діти не хочуть вивчати російську мову – з націоналістичних міркувань. Що стосується досвіду попередніх років, то варто згадати, коли аристократичні сім’ї  вивчали по кілька мов. Дворічні діти вчилися говорить двома іноземними», – повідомила заступник директора департаменту освіти та науки ОДА Оксана Піхурко.

Школи Тернополя співпрацюють з педагогами європейських країн, задля обміну досвідом.