Тернопільські пляжі та парки переповнені відпочивальниками. Жителі обласного центру засмагають у навіть необладнаних для цього місцях. Однак дерматологи застерігають: тривале перебування на сонці може зашкодити здоров’ю. Це призводить до старіння шкіри і, навіть, може викликати ракові захворювання.

Від негативного впливу ультрафіолетового проміння не захистить ніякий крем, – стверджують косметологи. Проте нетривале перебування на сонці корисне, оскільки таким чином в організмі виробляється вітамін D, зникає депресія і покращується сон.

«Не можна сказати, що засмагати заборонено, оскільки це шкідливо. Від сонячних ванн є також користь. Однак засмагати слід у години, коли менше палить сонце: від восьмої до одинадцятої та після шістнадцятої години. Щодо крему, то він не може нейтралізувати дію сонця, але шкідливий вплив ультрафіолетового проміння зменшить. У кремах є також різний ступінь захисту. Обов’язково потрібні такі креми тим, у кого світла шкіра. Можна також обирати спрей для захисту шкіри. Щодо негативного впливу сонця, то радимо жінкам ховати обличчя, шию, ділянку декольте. Оскільки часта засмага призводить до старіння шкіри. Щодо правил засмагання, то треба починати з п’ятнадцяти хвилин, а потім збільшувати період часу перебування на сонці», – каже косметолог Софія Романюк.

До слова, дерматологи кажуть, що останніми роками через глобальне потепління вплив сонця став шкідливішим.