У Тернополі, попри протести громадян і обіцянки мера, у місцевому парку продовжують зводити готель. Забудовник працює за тією ж схемою, що й півроку тому: спозаранку, доки люди сплять, риють котлован. А тільки-но обурені мешканці збираються на місці будівництва, техніка та робітники залишають майданчик.

парк Національного відродження, будівництвоПро це йдеться у сюжеті журналіста програми новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Надії Березюк.

У тернопільському парку Національного Відродження знову людно. Попри протести громади, тут відновили будівництво «Екоготелю» на 30 номерів,  із рестораном та місцями для паркування. І знову те саме: тільки-но поруч із забудовою збираються люди, роботи одразу ж припиняють.

«Тут було два КАМАЗи і ескаватор. Тож зараз чекаємо, коли вони знову почнуть роботу. Вони, напевно, чекають на нас, а ми чекаємо на них. Бачу, що тут нема ніяких вивісок, значить будова – незаконна», – припускає тернополянка Наталя Кузь.

Наприкінці квітня тернополяни вже протестували проти забудови. Тоді міський голова пообіцяв взяти до уваги громадську думку, а вириту підрядниками яму в парку – засипати. Однак за півроку ніхто цього так і не зробив.

«Яму ще не засипали, тому що роботи були призупинені, а не закінчені. У зв‘язку з цим, територію обгородили, щоб вона стала безпечною для доступу», – запевняє міський голова Тернополя Сергій Надал.

А ще мер наголошує: місту від будівництва такого готелю лише користь. Мовляв, будуть нові робочі місця, відновлять дитячі майданчики, що поруч, і шкоди довкіллю не завдадуть.

«Будівництво таких готелів не заборонено на території парку і припаркових зон», – веде своє Надал.

Екологи ж заперечують: будувати у тернопільських парках недопустимо, адже місту і без того бракує понад тисячу гектарів зелених зон. У 1994-му році площа парку Національного Відродження складала 67 гектарів. А вже у 2012-му році, після рішення Тернопільської міськради, зелену зону скоротили до 45 гектарів.

«Тепер кажуть, що це вже не парк, бо вони так визначили межі, просто відтявши площі від парків. От таким чином йде захоплення практично усіх зелених зон», – обурюється еколог Олександр Філь.

За таким принципом упродовж кількох років три тернопільські парки зменшилися на 25 гектарів. І це попри мораторій на зміну цільового призначення зелених зон.

«Тобто це рішення міської ради, пана Надала, суперечить чинному законодавству. У тому числі і закону про мораторій. Це рішення потрібно відмінити, адже воно протизаконне», – впевнений Філь.

Громадські активісти переконують: забудова тернопільських парків активізувалась, коли минулої зими прийняли план зонування міста. Через цей документ зелені зони раптом стали придатними для житлового будівництва.

«Це просто аморально, тому що по праву, цей готель можна назвали не «Екологічний готель», а готель імені Небесної сотні. Тому що рішення про його будову приймалося вісімнадцятого лютого, коли якраз розстрілювали людей на Майдані», – наголошує громадський активіст Андрій Любецький.

Коментувати будь-що сам забудовник відмовився. Лише повідомив: інвестор «Еко-готелю» із Рівного. А зі всіма питаннями радить звертатися до міської ради. Та поки мерія знову вивчатиме думку громади, люди вирішили організувати у парку Національного відродження цілодобове чергування.

Читайте на цю тему:

[youtube1]mHOuUcekQ1I[/youtube1]