Нагадаємо, першого листопада освітяни пікетували Кабінет Міністрів України. За інформацією організаторів, у масовому протесті взяло участь до п’ятнадцяти тисяч педагогів з різних регіонів України. Долучилися також вчителі з Тернопільщини.

Освітяни готові "вибивати" свою зарплатуПід стінами Кабінету Міністрів України освітяни вимагали урегулювання тарифів, підняття заробітних плат, стипендій та пенсій. Групу пікетувальників запросив на зустріч Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він запевнив, що у наступному році їхні зарплати зростуть більше, ніж на третину. Однак з 2017-го року прожитковий мінімум становитиме – 3200 гривень. У результаті – працююче населення України чекає чергова «зрівнялівка». Оскільки мінімальні виплати збільшать до 3200 гривень, а дещо вищі зарплати залишаться на попередньому рівні. Це означає, що прибиральниця і спеціаліст з вищою освітою і далі отримуватимуть приблизно однакові зарплати.

Щодо тарифів, то знижувати їх ніхто не планує. За словами урядовців, особи, які неспроможні оплачувати комунальні послуги, мають право оформити субсидії.
Освітян така ситуація не влаштовує.

«Ми хочемо, щоб наша праця гідно оплачувалася. Наша конституція гарантує нам соціальних захист. Йдеться про те, що Україна соціальна правова держава, яка дбає про свої громадян. Але останнім часом, на жаль, ми спостерігаємо лише протилежне. Ми змушенні стояти у принизливих чергах за субсидіями, вимагати заборговану зарплату», – відзначає голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмила Мокей.

За словами пікетувальників, багато освітян готові до більш кардинальних кроків, щоб їхні вимоги почули. Йде мова про загальнонаціональний страйк.