Наші хлопці уже звично засинають під свист куль, реагують лише на гуркіт танків. Такі враження від поїздки в зону АТО в начальника сектору зв’язків з громадськістю УМВСУ в області підполковника Сергія Крети. Минулого тижня у Донецьку область відправили 15 працівників ДАІ. Серед сміливців, які зголосилися їхати у зону АТО, співробітники дорожньо-патрульної служби УДАІ області, ДАІ Тернополя, Підволочиська та Теребовлі.

АТОВласне, у рамках цієї ротації перевіряли матеріально-технічне забезпечення, моральний клімат правоохоронців, які несуть службу в зоні АТО. Про реалії, в яких нині перебувають тернопільські правоохоронці на сході, розповіли на брифінгу заступник начальника обласної міліції Руслан Балик, начальник кадрового забезпечення Віктор Гулич, начальник муніципальної міліції Тернополя Сергій Волков та громадський діяч Степан Барна. У наших правоохоронців є усе необхідне у бойових умовах – від військового оснащення, амуніції до харчів. Бойовий дух вражає – правоохоронці бажають залишатися на сході до перемоги. Жоден не звернувся з рапортом повернути його додому. Більше того, багато є охочих залишатися у зоні АТО і після ротації. Нагадаємо: термін несення служби у зоні АТО для правоохоронців – один місяць. Відтак щомісяця відбувається ротація, найближча – 5 серпня.

Про високий патріотичний дух розповів і Сергій Волков. Він переконаний, що міліціонерів треба повертати після ротації, бо це вже зовсім інші люди – це патріоти, справжні правоохоронці. Вони пройшли такий гарт, таке очищення, що їх сприймають не інакше як героїв. «Такі правоохоронці нам дуже потрібні», – резюмував Сергій Волков. Сьогодні у зоні проведення антитерористичної операції перебувають 45 міліціонерів зведеного загону, 30 представників внутрішніх військ Національної гвардії та недавно відряджених 15 даівців. Наші земляки несуть службу на блокпостах між містами Слов’янськ та Краматорськ, охороняють телевізійну вежу в Ізюмі Харківської області, міст через Сіверський Донець, готельний комплекс «Роза вітрів», у якому зупиняються представники закордонних відомств, міжнародних організацій. Даівці дислокувалися у Слов’янську, їх щодня залучають до супроводу військових у гарячі точки, пише газета Свобода.

Незабаром у зону АТО вирушать 50 бійців батальйону «Тернопіль». Місце їхньої дислокації – Краматорськ. Правоохоронці несуть службу під кулями, в умовах потенційної небезпеки. Щоночі тут гримлять канонади. Проте, як зауважив Сергій Крета, ночуючи у бліндажах, наші хлопці уже реагують хіба на гуркіт танків. Війна – зовсім інший вимір, тут інше сприйняття, ніж у мирному житті. Головне, протистояти ворогу, захистити Вітчизну, і жодного пафосу у таких словах вояки не вбачають. Українську символіку, листи від незнайомих людей з Тернопілля захисники сприймають теж як дуже важливе, дороге серцю. Як це не драматично звучить, але справжніх патріотів викрешує визвольна війна.

Охоплене патріотизмом і цивільне населення – люди збирають харчі, гроші для купівлі бронежилетів, тепловізорів, інших необхідних речей у бойових умовах. І хоч німецький письменник Ремарк, який писав про війну, зауважив: «Усе, що можна заплатити за допомогою грошей, обходиться дешево», такий вклад людей годі переоцінити. Адже завдяки зібраній провізії, коштам наші вояки харчуються не продуктами для військового призначення, а фактично домашньою їжею. Стосовно бронежилетів, то, як зауважив Степан Барна, є, на жаль, випадки, коли люди купують підробки, а треба ліцензовані бронежилети четвертого рівня захисту. Поїздки волонтерів на схід мають бути скоординовані з правоохоронцями – передусім для безпеки самих волонтерів. КамАЗ, який минулого тижня повіз з області гуманітарну допомогу для вояків, обстріляли, на щастя, ніхто не постраждав.

Чи довго триватиме війна, чи є якийсь просвіток, запитували журналісти. Руслан Балик, який тричі побував у зоні АТО, поділився своїми спостереженнями. Якщо під час першої поїздки йому радили не одягати форми і в жодному випадку не поселятися в готель, то під час останньої поїздки цей градус потенційної небезпеки суттєво знизився. Місцеве населення здебільшого прозріло, ставиться до наших воїнів прихильніше. У населених пунктах фактично міліції не залишилося – по десять-двадцять міліціонерів, решта місцевих зрадили Україну. Тож для тернопільських правоохоронців роботи вдосталь.