Більше двохсот питань винесли на розгляд чергової сесії міськради 28 листопада. Спочатку в орієнтовному порядку денному було 187 питань, а перед початком роботи депутати міськради внесли у нього ще близько двадцяти різних проектів рішень. Із них тільки 16 не належали до земельних.  Але перед тим як приступити до роботи, депутати дали можливість висловитись представникам духовенства та громадськості, які були присутні на пленарному засіданні.

Надал Сергій, міська рада, сесіяАрхієпископ Нестор звернувся до депутатів із проханням максимально знизити коефіцієнт від розміру пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

– На розі Тарнавського і Київської розпочалося будівництво комплексу, яке складається із Катедрального собору та житлового будинку для потреб Тернопільської єпархії, – каже архієпископ Нестор. – Відповідно до інвестиційної угоди ми повинні відрахувати коефіцієнт міськраді. Але будівництво собору і житлового будинку не комерційні об’єкти, і будуються для задоволення потреб тернополян та єпархії. Тому просимо, якщо цей коефіцієнт не можливо повністю скасувати відповідно до законодавства, то максимально його знизити.

Виступили перед присутніми також представник Правого сектору. Він озвучив довгий перелік проблемних питань, із яким ця організація зверталася до міськради і попросив надати роз’яснення та вирішити їх. Зокрема, йшлося про забудову парку Національного відродження, небезпеку обвалу через проведення будівельних робіт у підвальному приміщенні житлового будинку на вулиці Миру,4, руйнування старовинних будинків в центрі міста через переобладнання їх підприємцями, зокрема, на вулиці Кульчицької, виплату зарплати працівникам колишнього Палацу спорту, який був доведений до банкрутства, руйнування об’єктів комунальної власності та інше.

Свої зауваження щодо багатьох земельних питань висловила також активістка Олена Степанова. Серед іншого, вона наголосила на тому, що депутати не ознайомлюються попередньо із проектами, які виносяться на сесію, а потім автоматично голосують за них, віддаючи комунальну  землю бізнесменам.

Тернополянин Роман Зубчишин звернувся до депутатів із пропозицією повернути дитячий майданчик на вулиці Гнатюка, який зараз забудовується, у комунальну власність міста. Він зазначив, що з’явилися нові факти, які свідчать про те, що там є порушення червоних ліній. Він також зауважив, що територію, де був майданчик виділили громадянину Ваврику, який доводиться шваґром Михайлу Гладкому. Виступаючий запропонував створити при міськраді відповідну комісію та розглянути законність відведення цієї земельної ділянки. Міський голова підтримав пропозицію і дав доручення створити комісію.

Ольга Трач

Фото автора