Представники обласного управління МВС разом з представниками громадськості відвідали міліціонерів, які перебувають в зоні АТО. Чергову поїздку організували для того, щоб підтримати своїх працівників, з’ясувати реальний стан із технічним та продуктовим забезпеченням, оцінити морально-психологічний стан бійців та їхній бойовий дух.

– У цій поїздці для несення служби у Донецькій області ми супроводжували 15 працівників ДАІ, – розповів Руслан Балик, заступник начальника УМВС в Тернопільській області з громадської безпеки. – Вони їхали без ротації,тому потрібно було скоординувати їхні дії на місці. Щоб вивчити реальний стан речей ми запросили представників громадськості, щоб вони на місці побачили чим живуть наші бійці, яке у них технічне та продуктове забезпечення. Була інформація що наші працівники поїхали голі-босі, не мають харчів. Насправді, ця інформація не підтвердилася.

П’ятого серпня серед міліціонерів, які перебувають у зоні АТО відбудеться чергова ротація. Утім,як стверджують керівники відповідних підрозділів обласної міліції, чимало хлопців просять про те, щоб і далі залишатися на місці бойових дій.

– Настрій і бойовий дух наших працівників на висоті, – говорить Віктор Гулик, начальник управління кадрового забезпечення УМВС. – У хлопців є бажання захищати свій край, на наступну ротацію вони не хочуть їхати додому, просять залишити їх. Звичайно, що на різних точках є різні умови, свої небезпеки.  Ми були на кількох блокпостах. На блокпості між Слов’янськом і Краматорськом недалеко російський кордон, там вночі канонади, хлопці там під кулями живуть, але настрій у них бадьорий. Амуніцією, зброєю забезпечені достатньо, з харчуванням проблем немає жодних. Коли супроводжували співробітників ДАІ також вантажний автомобіль продуктів завезли. Абсолютно немає проблем стосовно морального клімату. Зрозуміло, що бліндажі не квартири, але на війні, як на війні.

Від громадськості ситуацію в зоні АТО перевіряв депутат облради Степан Барна. Він також стверджує, що є міліціонери, які просять вище керівництво на забирати їх із зони АТО. Не має проблем у них й з харчуванням – його більш ніж достатньо.

– Я також отримував повідомлення про те, що у бійців є проблеми з харчуванням, – каже Степан Барна. Але я мав можливість пересвідчитися що це не так, та їв те, що вони їдять. Рівень забезпечення продуктами там досить високий. Причому, їм не доводиться харчуватися продуктами військового призначення. Вони їдять виключно домашню тушонку, ковбасу, гречку, те що люди передають, воно є свіжим, бійці споживають якісну продукцію. Більше того підтверджую, що є проблема з ротацією. Я спілкувався з кількома солдатами, котрі вже не перший раз там. Один з них в зоні АТО вже більше 70-ти днів, і він проситься продовжувати там службу. Бойовий дух там високий і переможний, хлопці впевнені що переможуть, і що вони там недаремно перебувають. На різних блокпостах хлопці стверджували, що рівень харчування у них високий. Є моменти з харчуванням для тих, хто ближче до передової, хто потрапляє періодично в оточення. Тому необхідно допомагати цій частині військових, і це треба робити не просто випадковим людям. Ті, хто везе продукти мають координувати свої дії з правоохоронцями, щоб вони допомогли доставити їх на передову.

Руслан Балик також повідомив, що наразі в зоні АТО перебувають 90 тернополян. 35- в Ізюмі, 15 – у Слов’янську, 10 – на блок пості Слов’янськ-Краматорськ. 30 представників Нацгвардії несуть службу на першому блокпості при в’їзді у Слов’янськ. У середу, 30 липня, 50 осіб із батальйону «Тернопіль» поїдуть у Краматорськ.

Ольга Трач

Фото автора