Роботодавці Тернополя зменшили кількість вакансій. І крім цього більшість пропозицій працевлаштування з надто низькою зарплатою. Відтак безробіття стає масовим явищем.

дискотекаБільшість роботодавців у Тернополі пропонує вакансії робітників, зарплата – на рівні мінімальної. Відтак жителі краю надають перевагу залишатися у статусі безробітного.

«Серед безробітних простежуються споживацькі настрої – це небажання шукати місця праці через отримання соціальних виплат, субсидій, отримання грошових надходжень із-за кордону, «тіньова» зайнятість. Також причиною безробіття є дисбаланс в професійно-кваліфікаційному розрізі між пропозиціями та попитом на ринку праці. Дуже велика кількість безробітних – це молодь з вищою освітою. А для спеціалістів, зокрема педагогічних працівників, з’являються вакансії вкрай рідко. Ми пропонуємо безробітним таке вирішення проблеми, як перенавчання. Але на цей крок не всі погоджуються», – розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська.

Ще складніша ситуація з працевлаштуванням у районах області.