В області різко збільшилася кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. За минулий тиждень захворюваність зросла на 46 відсотків.

Грип на порозіАктивність вірусів ГРВІ характерна для закінчення зими та початку весни. Складний період ще минув. «Рівень захворюваності на грип та ГРВІ зріс на 46 відсотків. Зареєстровано 7 випадків грипу типу А. Активні штами грипу типу А H1N1 Каліфорнія, H3N2 Вікторія та грип типу Б Масачусетс. Захворювання можуть давати ускладнення, які бувають різними – це міокардити, піонолефрити, і лікувати їх складно. Тому треба вчасно звертатися до лікарів у випадку застуди», – каже лікар-епідеміолог Лариса Гранична.

Найбільше в області хворіють діти, які скаржаться на кашель, закладений ніс, болі у горлі і підвищену температуру тіла. На початку березня лікарі фіксують третю хвилю сезонної захворюваності. «Захворюваність на грип та ГРВІ наразі складає 46,3%. Показник наближається до епідемічного порогу. На Тернопільщині така ситуація характерна для трьох районів: Лановецький, Підволочиський, Шумський», – повідомила начальник відділу Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Щоб вберегтися від вірусів, необхідно правильно харчуватися та добре одягатися. Якщо вас все ж таки вразив вірус, рекомендують не самолікуватися.