На Тернопільщині тільки 22 січня за первинними діагнозами зареєстровано 22 випадки вітряної віспи, 21 січня – 14, 20-го – 8.

Такими є дані моніторингу інфекційної захворюваності в краї, здійсненого Держсанепідслужбою,

Вітряна віспа, зазначають фахівці, це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла та плямисто-папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках.

Збудник вітряної віспи — вірус, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю.

Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1 – 2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.

Механізм передачі при вітряній віспі – повітряно-краплинний, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається.

Сприйнятливість до вітряної віспи загальна. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих — це діти до 10 років життя. У підлітків та дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.

Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів.

Профілактика. Заходи у вогнищі:

1. Хворого на вітряну віспу ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 9 днів від моменту появи висипу.

2. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим на вітряну віспу і не хворіли на вітряну віспу, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.

3. Заключну дезінфекцію не проводять. Після залишення хворим приміщення його провітрюють, проводять вологе прибирання.

4. За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 7-річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд.

Щеплення проти вітряної віспи внесені до календаря профілактичних щеплень як рекомендовані за станом здоров’я особам підвищеного медичного ризику.

Щеплення проводяться дітям старше 12 місяців життя до 12 років одноразово. При щепленні осіб віком 13 років і старше – двохразово з 4-тижневим інтервалом.

Джерело: topnews