Тернопільщиною поширюється некерована інфекція

17/05/2011 0
Розмір тексту:

Рівень захворювання на вітрянку зріс за останні роки в Україні. Медики кажуть, що сьогодні є підстави говорити про пік вітрянки в нашій країні. Але критичною ситуацію лікарі не називають.

На Тернопільщині за 4 місяці цього року в санстанції зареєстрували 246 випадків захворюваності вітрянкою на 100 тисяч населення, – повідомляє телеканал TV-4.

– В порівнянні з минулим роком рівень захворюваності зріс на 44%. У минулому році у нас найбільше по районах випадків реєструвалося по Теребовлянському, Чортківському та місті Тернополі. Але, що відрадно, що ми намагаємося коригувати і контролювати ситуацію, в першу чергу, в організованих групах. Спалахів, тобто коли 5 випадків захворювання одночасно, у нас не зареєстровано. В області з початку року таких випадків не було, – розповіла заступник головного Державного санітарного лікаря Тернопільської області Нінель Цяпа.

Панікувати батькам не варто, наголошують лікарі. Адже не за горами літо, а в теплі місяці інфекція вітрянки неактивна. Та провітрювати свої домівки і слідкувати за здоров’ям дитини обов’язково потрібно щодня.

– Для України це не керована інфекція. Тому що до розряду керованих відносяться ті інфекції, до яких ми маємо вакцини і проводимо відповідно організовані щеплення відносно календаря профщеплень по віку. На території України щеплення проти віспи вітряної не проводяться, вони не включені в розряд обов’язкових щеплень, – пояснює Нінель Цяпа.

Вакцина проти вітрянки в Україні, зокрема на Тернопільщині, є, каже Нінель Цяпа. Щепити нею дітей, особливо з проблемами зі здоров’ям, медики батькам рекомендують. Щоправда, таку вакцинацію їм доведеться оплатити з власної кишені.

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • За рік в Україні президентські вибори. За кого з можливих кандидатів Ви плануєте голосувати?

    Результати

    Loading ... Loading ...