Санітарно-епідеміологічна ситуація в нашій області на сьогоднішній день є досить напруженою. А загалом у державі – складною.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян. З початку цього року в Україні вже зареєстровано 11 спалахів небезпечних інфекційних захворювань в організованих колективах. Переважно – це найбільш уразлива категорія – дитячі колективи. Мова йде про кишкові захворювання і харчові отруєння, що мали місце у Донецьку, Запоріжжі, Сумах, Харкові, Житомирі та Одесі. До речі, за аналогічний період минулого року таких захворювань зафіксували лише 3. Причин такої негативної тенденції є чимало.

– Перш за все це неналежна матеріально-технічна база дитячих закладів, послаблене питання щодо харчування дітей, проблеми водопостачання – належної якості питної води населенню, проблема санітарної очистки населених пунктів. Ослаблений імунітет у населення в зв’язку з економічними кризами. Дуже негативно позначилась на санітарно-епідемічному забезпеченні в державі антивакцинальна кампанія, – розповів Степан Дністрян.

Власне антивакцинальна кампанія, за його словами, найбільш негативно вплинула на погіршення епідеміологічної ситуації. Як наслідок, епідеміологи констатують: щороку імунітет у нашого населення, особливо у дітей, до багатьох інфекційних захворювань падає. Останні дані з вивчення імунітету окремих контингентів населення Тернопільщини свідчать, що від 10 і навіть до 45-50% людей не має імунного захисту від тих чи інших небезпечних інфекційних захворювань.

Ці показники кожного року погіршуються. Може навіть так статися, що якщо ми не будемо мати колективного імунітету, можуть виникнути серйозні ускладнення з тих чи інших захворювань, – констатував невтішні прогнози головний санітарний лікар Тернопільщини.